PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Advent ma już 58,61 proc. Eko Holdingu

Autor: www.dlahandlu.pl 23 października 2012 17:42

Advent ma już 58,61 proc. Eko Holdingu

Advent International za pośrednictwem Ecorse Investments kupił 23 października w wezwaniu 28.492.014 akcji Eko Holdingu, co daje mu kontrolę nad Grupą. Transakcja została już rozliczona.

- Advent jest zadowolony z faktu, że Ecorse Investments zakupił już większościowy pakiet akcji Eko Holdingu. Cieszymy się, że razem z Zarządem spółki, jej pracownikami i innymi akcjonariuszami będziemy mogli skutecznie przeprowadzać zmiany, których tak bardzo potrzebuje oraz umożliwić jej wzrost na bardzo konkurencyjnym rynku. Advent wnosi nie tylko kapitał, ale także wsparcie strategiczne oraz swoje ponad 27-letnie doświadczenie we współpracy z założycielami, zarządami i współinwestorami spółek portfelowych przy restrukturyzacji i rozwoju firm z rynku handlu detalicznego na świecie - powiedział Tamás Nagy, Partner w funduszu Advent International.

Elementem koniecznej restrukturyzacji firmy będzie realizacja planów Adventu zmierzająca do poprawy oferty dla klientów EKO Holdingu, wprowadzenia najwyższych światowych standardów operacyjnych oraz rozbudowy sieci detalicznej spółki.

- Obecnie Grupa Eko składa się z ponad 20 spółek działających w bardzo różnych segmentach rynku. Wierzymy, że model biznesowy skoncentrowany na działalności podstawowej oraz aktywne zaangażowanie właścicielskie będą podstawą przyszłego sukcesu firmy. EKO musi skupić swoje wysiłki na zwiększeniu skali i możliwości działalności związanej z prowadzeniem supermarketów. To właśnie dlatego strategia Adventu przewiduje uproszczenie struktury spółki, sprzedaż aktywów niestanowiących działalności podstawowej i umożliwienie zarządowi koncentracji uwagi i potrzebnych zasobów wyłącznie na poprawie konkurencyjności spółki na tym niezwykle trudnym rynku - powiedział Paweł Ryszkiewicz, Dyrektor w funduszu Advent Internationa.

Głównym przedmiotem działalności Grupy Eko Holding jest prowadzenie sieci supermarketów. Grupa prowadzi m.in. 305 sklepów EKO, około 800 placówek franczyzowych Rabat i 165 drogerii Jasmin. Do Grupy należy również Polska Grupa Drogeryjna Sp. z o.o. (PGD) zajmująca się hurtową dystrybucją drogeryjną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane