Advent ma pakiet kontrolny Eko Holdingu. Fundusz chce rozbudować sieć detaliczną

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 29 października 2012 11:59

Ecorse Investments, spółka pośrednio kontrolowana przez fundusze zarządzane przez Advent International Corporation (Advent) ogłosiła, że ma ponad 60 proc. akcji Grupy EKO Holding.

- Tak jak zapowiadaliśmy, kontrolny pakiet akcji pozwoli nam na przeprowadzenie w EKO Holdingu we współpracy z zarządem spółki, jej pracownikami i innymi akcjonariuszami zmian, które są niezbędne do jej dalszego rozwoju i zapewnienia wzrostu na bardzo konkurencyjnym rynku. Zamierzamy poprawić ofertę dla klientów, wprowadzić do spółki najwyższe światowe standardy operacyjne oraz rozbudować jej sieć detaliczną - powiedział Tamas Nagy, partner w funduszu Advent International.

- Obecnie Grupa EKO składa się z ponad 20 spółek działających w bardzo różnych segmentach rynku. Wierzymy, że model biznesowy skoncentrowany na działalności podstawowej oraz aktywne zaangażowanie właścicielskie będą podstawą przyszłego sukcesu firmy. EKO musi skupić swoje wysiłki na zwiększeniu skali i możliwości działalności związanej z prowadzeniem supermarketów. To właśnie dlatego strategia Adventu przewiduje uproszczenie struktury spółki, sprzedaż aktywów niestanowiących działalności podstawowej i umożliwienie zarządowi koncentracji uwagi i potrzebnych zasobów wyłącznie na poprawie konkurencyjności spółki na tym niezwykle trudnym rynku - dodał Paweł Ryszkiewicz, dyrektor w funduszu Advent International.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane