Advent ogłasza wezwanie na 100 proc. akcji Integer.pl i InPost

Autor: www.dlahandlu.pl 24 lutego 2017 09:15

Advent ogłasza wezwanie na 100 proc. akcji Integer.pl i InPost fot. InPost

AI Prime Bidco S.a r.l., spółka celowa należąca w całości do funduszy zarządzanych przez Advent International i Rafał Brzoska, ogłosili dzisiaj wezwanie, w wyniku którego AIP zamierza nabyć wszystkie akcje Integer.pl S.A., polskiej firmy zarządzającej siecią paczkomatów i świadczącej usługi kurierskie. Proponowana cena za jedną akcję Integer.pl S.A. to 41,10 zł. Jednocześnie wzywający ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji InPost S.A. Akcje InPostu w wezwaniu ma nabyć AIP. Proponowana cena za jedną akcję to 9,50 zł.

Wzywający oraz pozostałe strony transakcji zawarli umowę inwestycyjną z zamiarem nabycia 100% akcji spółek Integer.pl oraz InPost, w celu wycofania całej Grupy z giełdy i umożliwienia jej dalszego rozwoju na rynku prywatnym. Oba wezwania będą finansowane wyłącznie przez Advent.

Grupa Integer po okresie bardzo dynamicznego rozwoju musi teraz stawić czoła istotnemu problemowi z płynnością i z zapotrzebowaniem na kapitał obrotowy oraz boryka się z wysokim poziomem zapadającego w bliskim terminie zadłużenia. Krótkoterminowym celem transakcji jest wycofanie obu spółek z giełdy, spłata zobowiązań Grupy wobec obligatariuszy i banków, jej restrukturyzacja oraz zbudowanie stabilnej struktury kapitałowej, która zapewni firmie finansową zdolność do dalszej działalności. Advent w ramach transakcji zobowiązał się do re-finansowania zadłużenia Grupy w kwocie około 170 mln zł.

Advent wierzy, że w dłuższej perspektywie Integer może stać się zyskowną Grupą. Osiągnięcie tego celu wymagać będzie bardzo znaczących nakładów finansowych. Advent zapewni ok. 500 mln zł nowego kapitału, co pozwoli zrealizować cele inwestycyjne, a jednocześnie zabezpieczy obsługę zadłużenia Grupy. Ponadto fundusz wnosi swoje wieloletnie doświadczenie w branży międzynarodowych usług B2B i B2C konieczne do zbudowania i wzmocnienia pozycji Grupy na rynkach zagranicznych.

Zgodnie z warunkami umowy Rafał Brzoska, założyciel Integer.pl, pozostanie prezesem zarządu, jak również będzie zobowiązany do wymiany wszystkich posiadanych przez niego udziałów na udziały spółki holdingowej Grupy w nowej strukturze oraz do utrzymania swojego zaangażowania w spółce jako akcjonariusz mniejszościowy do czasu wyjścia Adventu. Wszyscy pozostali akcjonariusze Integer.pl oraz InPost, którzy odpowiedzą w wezwaniach otrzymają za swoje akcje należność w gotówce. Częścią umowy inwestycyjnej jest również zobowiązanie mniejszościowych akcjonariuszy EasyPack sp. z o.o., innej spółki zależnej Integer.pl, do wymiany wszystkich posiadanych udziałów na udziały spółki holdingowej Grupy w nowej strukturze.

 • ar1ur 2017-03-20 10:49:22

  Informacja dla wszystkich posiadaczy akcji spółki Integer.pl S.A.  Fundusz Advent i Prezes Integer.pl S.A. ogłosili wezwanie do sprzedaży

  akcji w cenie 41,1 zł,

  w dalszej kolejności - po przekroczeniu 90 % głosów planują wycofanie

  akcji z giełdy i przymusowy wykup od reszty akcjonariuszy.  Ta firma ma wielki potencjał - uważamy, że proponowana cena nie

  odpowiada wartości godziwej i jest za niska.  Dołącz do Porozumienia Akcjonariuszy Mniejszościowych Integer.pl S.A.

  - razem możemy uzyskać wyższą cenę.  WŁAŚNIE ROZPOCZELIŚMY OFICJALNY PROCES ZAWIĄZYWANIA POROZUMIENIA.  Naszym celem jest walka o wspólne interesy akcjonariuszy mniejszościowych

  Każda ilość akcji się liczy - nieważne czy masz 20, 100 czy 500 akcji

  - działamy w interesie wszystkich akcjonariuszy! Wspiera nas

  Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.  Proszę o wyszukanie naszej strony poprzez wpisanie frazy" Integer Porozumienie" w przeglądarce internetowej.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,69

 • Śr

  2,79

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane