Advent zainwestuje w rozwój Eko Holdingu 100 mln zł

Autor: Parkiet 4 lutego 2013 09:13

Advent zainwestuje w rozwój Eko Holdingu 100 mln zł

Nawet 100 mln zł w perspektywie najbliższych 3-4 lat zamierza zainwestować w Eko Holding fundusz Advent. Te szacunki uwzględniają inwestycje w rozwój organiczny firmy - pisze "Parkiet".

Jak potwierdził na łamach "Parkietu", Paweł Ryszkiewicz, dyrektor w Advent International, nie wykluczone są również akwizycje.

Fundusz pośrednio ma już ok. 100 proc. udziałów w Eko Holdingu. Obecnie trwa proces delistingu spółki oraz wydzielenia części niestanowiącej działalności podstawowej. Zgodnie ze strategią Adventu, po zakończeniu tego procesu zarząd będzie mógł skupić się wyłącznie na rozwoju supermarketowej działalności spółki.

Branża handlowa w Polsce staje się niezwykle konkurencyjna. Sieciom handlowym jest bardzo trudno zwiększać - a nawet utrzymać - dotychczasowy udział w rynku. Advent nie kryje, że Eko Holding potrzebuje restrukturyzacji. Jak podkreśla Ryszkiewicz, równolegle z planowanym uproszczeniem struktury spółki planowane są inwestycje w nowy asortyment, podniesienie jakości oferty dla klientów, jak również nowe rozwiązania logistyczne oraz marketingowe - cztamy w "Parkiecie".

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,18

  • Śr

    4,73

  • Min

    3,74

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane