PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Afera solna: Kontrole obejmą m.in. piekarnie

Autor: onet.pl 28 lutego 2012 13:48

Prokuratura i CBŚ badają sprawę sprzedaży przez trzy firmy soli wypadowej jako soli spożywczej. Jak mówił w TVN24 rzecznik GIS Jan Bondar skontrolowane zostaną m.in. piekarnie, czy zakłady, gdzie produkuje się kiszonki. - Takich zakładów jest w sumie w Polsce ok 20-30 tys. Jesteśmy w stanie odwiedzić je w ciągi kilku dni - dodał rzecznik - czytamy w serwisie Onet.pl.

Teraz rozpoczną się kontrole w zakładach mięsnych, przetwórstwa mięsnego, mleczarskich i rybnych znajdujących się pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej. Kontrola ma na celu przegląd i spisanie stanów magazynowych soli lub mieszanek "peklosoli", ich dostawców i producentów. Jeśli w toku kontroli pojawią się jakieś wątpliwości co do jakości stosowanych produktów, sól i produkty z jej wykorzystaniem zostaną zarekwirowane.

Afera solna może uderzyć w wiele gałęzi przemysłu spożywczego. Jej skutków obawiają się nie tylko producenci przetworów mięsnych, ale także mleczarskich, oraz piekarze, producenci przekąsek, przetworów warzywnych i dań gotowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • pi 2012-02-28 14:33:31

    tylko jeden detektyw może to wyjaśnić

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane