PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Afera wokół marek własnych wody w sieciach Tesco i Asda

Autor: gazeta.pl 20 sierpnia 2012 23:05

Brytyjskie media podały informację, że brytyjskie sieci supermarketów Asda i Tesco sprzedawały wodę mineralną pod własną marką, która pochodzi prosto z kranu. Przedstawiciele obu koncernów, choć początkowo zaprzeczali, w rezultacie przyznali się do procederu. Zaznaczają jednak, że ich woda przechodzi przez szereg filtracji. W Polsce Tesco nie sprzedaje wody z kranu. Nawet ta pod własną marką Tesco jest mineralna lub źródlana - czytamy w gazeta.pl.

Przedstawiciele supermarketu Tesco początkowo zaprzeczali doniesieniom brytyjskiej prasy, podając, że ich woda pochodzi ze źródła we Francji. Jednak ostatecznie skapitulowali i przyznali, że woda nalewana jest z kranu. Everyday Value Still Water, brana jest prosto z miejskich wodociągów. Koncern zaprzecza jednak, że woda nalewana jest prosto z kranu. Najpierw jest ona odchlorowywana, filtrowana i dopiero potem trafia do butelek.

Jak ustaliła gazeta.pl w rozmowie z przedstawicielami Tesco Polska, woda Everyday Value sprzedawana jest wyłącznie w Wielkiej Brytanii. - Wody sprzedawane w Polsce pochodzą z ujęć głębinowych. Na półkach w Tesco można kupić wyłącznie wody mineralne i źródlane. Tesco Value dostępna w Polsce pochodzi m.in. z ujęć w Jordanowie i Krynicy - mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska. - Nie ma obaw, że woda z Wielkiej Brytanii trafi do Polski. Jednak i woda w tym kraju jest bezpieczna dla zdrowia i przeszła etapy filtrowania i oczyszczania - dodaje Sikora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane