Afro SLOT w ramach Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu

Autor: dlahandlu.pl 6 maja 2010 10:22

Afro SLOT to impreza organizowana w ramach Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu (World Fair Trade Day), która odbędzie się 9 maja w Starej Fabryce Drutu w Gliwicach. Jej celem jest przybliżenie tematu Krajów Ubogiego Południa, Sprawiedliwego Handlu i odpowiedzialnej konsumpcji

Wśród zaproszonych gości będzie m.in. John Kanjagaile, dyrektor departamentu ds. eksportu w spółdzielni Kagera Cooperative Union z Tanzanii, która od roku 1990 produkuje kawę rozpuszczalną w ramach Sprawiedliwego Handlu.
W trakcie licznych warsztatów zgłębić będzie można tajniki kuchni afrykańskiej, śpiewać gospel czy nauczyć się jak wiązać i nosić dzieci w chustach. Można będzie także uszyć afrykańskie zwierzątko lub przy pomocy afro-szablonów wykonać nadruk na torbie czy koszulce. Warsztat Twórczości Dziecięcej DADA przygotował także specjalne zajęcia dla najmłodszych uczestników imprezy.
W programie także wystawa Suzie Childers "Voice For The Voiceless" oraz projekcja filmu „Czarne Złoto", wykłady dotyczące problematyki krajów afrykańskich oraz pokazy slajdów.
Nie zabraknie oczywiście kawiarni z kawą Fair Trade, stoisk z produktami pochodzącymi ze Sprawiedliwego Handlu czy prezentacji powiązanych z Afryką organizacji i inicjatyw.
O godzinie 20 rusza Afro-Party: impreza w rytmie afro-beatu, reggae i etno.

Organizatorami imprezy jest grupa aktywnych społecznie ludzi, skupionych w Stowarzyszeniu Lokalnych Ośrodków Twórczych (SLOT) i grupie Provizorca.
Więcej szczegółów na stronie: www.gliwice.slot.art.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane