Agata Meble wdrożyła system ERP

Autor: pr 20 stycznia 2015 11:45

Asseco Business Solutions opracowało i wdrożyło w Agata Meble kompleksowy system do obsługi procesów biznesowych związanych z głównym przedmiotem działalności firmy, jakim jest handel detaliczny oraz finanse i księgowość.

Wdrożony w Agata Meble system Asseco Softlab ERP umożliwił efektywne zarządzanie zarówno sprzedażą hurtową (w tym także eksportem) i detaliczną towarów ze stanów magazynowych, mebli na zamówienie oraz dodatków w butikach. Program pozwolił również na pełną obsługę sklepów franczyzowych oraz koordynowanie procesu zaopatrzenia i reklamacji, w tym reklamacji przedsprzedażowych, sprzedażowych i od dostawców.

Ponieważ Agata Meble posiada łącznie 16 salonów i 2 magazyny centralne, bardzo ważnym zadaniem dla systemu ERP było także wsparcie zarządzania gospodarką magazynową, z uwzględnieniem ilości magazynów, ich powierzchni oraz różnorodności przechowywanych produktów. System Asseco Softlab ERP czuwa również nad prawidłowym funkcjonowaniem finansów AGATA MEBLE, pozwalając m.in. na prowadzenie księgi głównej, dzienników finansowych, rozrachunków, rozliczeń z bankami, wykonywanie przelewów czy zarządzanie środkami trwałymi.

Wdrożony system Asseco Softlab ERP pozwolił firmie na pełną automatyzację pracy w obszarach do tej pory mało efektywnych. Dzięki temu po pierwsze umożliwił wyeliminowanie ryzyka popełnienia błędu podczas pracy wykonywanej ręcznie, poza tym znacząco podniósł wydajność samej pracy i jej efektywność, obniżając równocześnie koszty. Pełna kontrola nad gospodarką magazynową, procesem reklamacji czy możliwość tworzenia złożonych akcji promocyjnych pomogły usprawnić jakość obsługi klienta i otworzyć nowe perspektywy współpracy z kontrahentami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Benek45 2015-05-30 13:43:18

    Fajnie, że takie rzeczy są teraz w Polsce coraz częsciej. Gorzej, że firma podczas rozwoju zapomina o pewnych rzeczach, jak napisali na gowork.pl/opinie_czytaj,9510 nie jest zbyt dobrze.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane