Agito połączy siły z eMAG

Autor: pr 9 stycznia 2015 14:26

Naspers zamierza dokonać strategicznych zmian w swoim portfolio biznesów w Europie Środkowo-Wschodniej, aby zoptymalizować strukturę operacyjną. Transfer udziałów Agito do eMAG oznacza więcej korzyści dla klientów, ułatwi wprowadzanie innowacji produktowych oraz wspiera plany długofalowego rozwoju obu serwisów. Mając na uwadze ten zakres zmian, pod koniec grudnia 2014 zostało wysłane powiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Bliska współpraca z eMAG oznacza dla nas transfer unikalnej wiedzy potrzebnej dla przyspieszenia rozwoju Agito. Cieszę się z planowanego wprowadzenia nowej wspólnej skalowalnej i znacznie wydajniejszej platformy sprzedażowej, co z pewnością przełoży się na większą efektywność działania naszego serwisu - mówi Szymon Bujalski, dyrektor zarządzający Agito.

Transfer udziałów Agito do eMAG (właścicielem obu firm jest Naspers) nastąpi po otrzymaniu zgody ze strony UOKIK.

Agito (działające pod adresem Agito.pl) zostało założone w 2002 roku jako jeden z pierwszych sklepów internetowych w Polsce.

Sklep internetowy eMAG został założony 13 lat temu. Obecnie firma działa w 3 krajach - Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Od 2012 roku Naspers posiada 75% udziałów w eMAG, a pozostałe 25% należy do jej założyciela Juliana Stanciu, który jest jednocześnie prezesem firmy.

Założona w 1915 roku, grupa Naspers jest globalną firmą działającą w ponad 130 krajach w obszarze internetu oraz mediów. Najważniejsze obszary aktywności formy to serwisy e-commerce (w tym np. serwisy ogłoszeniowe, sklepy internetowe, platformy transakcyjne, porównywarki cenowe oraz operatorzy płaności i inni usługodawcy internetowi), płatna usługi telewizyjne oraz tradycyjne media drukowane.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane