PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Akceptacja portfela V.me by Visa objęła 45 proc. polskiego rynku e-commerce

Autor: www.dlahandlu.pl 15 stycznia 2015 11:50

Poza ING Bankiem Śląskim, który od końca kwietnia 2014 r. umożliwia konsumentom założenie portfela, do usługi dołączają kolejne banki. Prace nad udostępnieniem V.me by Visa prowadzi obecnie 12 polskich banków: PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK, mBank, Bank Millennium, Raiffeisen Polbank, Credit Agricole, Getin Noble Bank, eurobank, Bank Polskiej Spółdzielczości, SGB-Bank, Santander Consumer Bank oraz Meritum Bank.

W ciągu dwunastu miesięcy do końca czerwca 2014 r. wartość transakcji e-commerce dokonanych polskimi kartami Visa wyniosła niemal 900 mln euro, co oznacza wzrost o ponad 22% w skali roku. W analogicznym okresie liczba transakcji wzrosła o ponad 33%.

Łącznie sieć akceptacji portfela obejmuje e-sklepy generujące blisko 45% obrotów w polskim handlu internetowym. Poprzez portfel V.me by Visa można już zapłacić w sklepach online takich detalistów jak m.in. RTV EURO AGD, Merlin, Media Markt, Saturn, PKP Intercity, Audioteka, Cinema City, Piotr i Paweł, PolskiBus, Ticketpro, Alfa Star.
Portfel V.me by Visa oferuje obecnie ING Bank Śląski, ale nie trzeba być klientem tego banku, by skorzystać z usługi. Swój portfel możemy utworzyć online i zarejestrować w nim swoją kartę - lub karty - pod adresem ingbank.portfel.v.me lub pl.v.me. Dla swoich klientów ING Bank Śląski wprowadził możliwość tzw. błyskawicznego utworzenia portfela z poziomu bankowości internetowej, co pozwala na automatyczne zapisanie kart wydanych przez ten bank od razu w portfelu. Portfel można również otworzyć podczas dokonywania płatności w sklepie internetowym po wybraniu opcji płatności V.me by Visa.
Z pozostałych 12 banków pracujących nad udostępnieniem V.me by Visa, komercyjne wdrożenia usługi przez pierwsze z nich są spodziewane są na przełomie I i II kw. 2015 r.
Polska jest jednym z czterech pierwszych krajów w Europie, które wdrożyły portfel elektroniczny V.me by Visa. W 2015 roku usługa ta będzie dostępna już w 12 europejskich krajach. Aktualnie, oprócz Polski, można z niego korzystać we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Pilotaże usługi prowadzą instytucje członkowskie Visa Europe w Niemczech, Norwegii, Szwecji i we Włoszech. W tym roku udostępnienie portfela swoim klientom planują banki w Czechach, Grecji, na Słowacji i w Szwajcarii. Na całym kontynencie zakupów za pomocą portfela można już dokonywać w ponad 30 tys. sklepach internetowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane