Akcje Tesco tanieją o 10 proc. po informacji o zawyżeniu prognozy zysku o 250 mln funtów

www.portalspozywczy.pl 22 września 2014 11:30

Akcje Tesco tanieją o 10 proc. po informacji o zawyżeniu prognozy zysku o 250 mln funtów

Sieć hipermarketów i supermarketów Tesco poinformowała w poniedziałek (22 września) o tym, że zawyżyła oczekiwany zysk w pierwszym półroczu bieżącego roku fiskalnego aż o 250 mln funtów. Na wiadomość o tym akcje Tesco potaniały dziś rano o ponad 10 proc., przez co stały się najtańsze od ponad dekady - informuje BBC.

Zawyżony zysk Tesco dotyczy okresu sześciu miesięcy, zakończonego 23 sierpnia 2014 r. Pod koniec sierpnia brytyjska sieć poinformowała, że zysk dla tego okresu wyniesie 1,1 mld funtów. Wówczas Tesco zmniejszyło także prognozy zysku w całym roku fiskalnym z 2,8 mld funtów do 2,4 mld funtów.

Przedstawiciele Tesco na razie tłumaczą, że zawyżenie oczekiwanego zysku o 250 mln funtów nastąpiło z powodu zbyt wczesnego zaksięgowania niektórych dochodów oraz w wyniku nieuwzględnienia niektórych kosztów.

Tesco oświadczyło dziś rano, że szacunki wyników za pierwsze sześć miesięcy roku fiskalnego zostaną opublikowane 23 października 2014 r. Pierwotnie miały zostać one podane do publicznej wiadomości 1 października.

Nowy prezes Tesco Dave Lewis (stanowisko objął zaledwie trzy tygodnie temu) szybko zareagował na dzisiejsze poranne doniesienia. Rozpoczęte zostało prowadzone przez Deloitte niezależne dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny zawyżenia oczekiwanych zysków. Lewis podczas telekonferencji poinformował także, że zawiesił kilku pracowników firmy do czasu wyjaśnienia sprawy. Jednym z nich jest dyrektor zarządzający Tesco na Wielką Brytanię Chris Bush.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane