PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Akcjonariusze Bomi zdecydują o kolejnej emisji akcji

Autor: Parkiet 14 czerwca 2012 10:23

Podczas dzisiejszego NWZA Bomi akcjonariusze rozpatrzą uchwałę o podwyższeniu kapitału do 30,87 mln akcji serii T. Miałaby to być emisja z prawem poboru. Drugą opcją jest wypuszczenie do 46,3 mln warrantów w ramach podwyższenia kapitału docelowego - informuje "Parkiet".

Zdaniem Witolda Jesionowskiego, prezesa Bomi, ta druga opcja byłaby znacznie szybsza od pierwszej, co byłoby wskazane w obecnej, bardzo trudnej sytuacji spółki, która ppółka potrzebuje minimum 30 mln zł kapitału. Na razie cena emisyjna akcji nie jest ustalona. Zarząd skłania się ku poziomowi około 1 zł. Wczoraj kurs giełdowy Bomi oscylował w granicach 0,95 zł.

Dzisiejsze NWZA będzie też decydować o emisji do 1,5 mln akcji serii S po cenie emisyjnej równej 0,1 zł, skierowanej do menedżerów spółki. Warunki tej emisji wzbudziły zastrzeżenia Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, które już zapowiedziało, że będzie głosować przeciwko uchwale.

Czytaj także: Grupa Bomi notuje 24 proc. spadek sprzedaży w delikatesach

Bomi na koniec I kwartału 2012 r. miało 558 mln zł zobowiązań, w tym około 250 mln zł zadłużenia w instytucjach finansowych. Trwają rozmowy z bankami i to w dużej mierze od ich rezultatu zależy przyszłość handlowej spółki. Zdaniem Witolda Jesionowskiego, w trakcie najbliższych dwóch, trzech tygodni uda się zawrzeć porozumienie z bankami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane