PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Aldi chce we wszystkich lokalizacjach mieć oświetlenie LED

Autor: www.dlahandlu.pl 6 września 2016 10:12

W 2015 r. sklepy Aldi Nord zużyły około 172 kWh prądu na metr kwadratowy powierzchni użytkowej. W centrach logistycznych i związanych z nimi działach administracyjnych wartość ta wyniosła około 39  kWh na metr kwadratowy. Zużycie prądu i ciepła z sieci ciepłownicze (w MWh) wyniosło w 2015 r. w obiektach firmy w Polsce 17.394, w tym prąd 16.110, a ciepło z sieci ciepłowniczej 1.284.

- Systemy oświetleniowe LED zużywają nawet do 50 procent mniej energii elektrycznej niż nasze dotychczasowe oświetlenie. Już w tej chwili oświetlenie LED jest często używane na zewnątrz i w urządzeniach reklamowych. Od 2016 r. diody LED jako źródło światła stosowane są do oświetlania wnętrz we wszystkich nowych sklepach. Do 2019 r. sprawdzimy możliwość stopniowego przechodzenia wszystkich istniejących sklepów i centrów logistycznych w całej  grupie przedsiębiorstw na oświetlenie LED. Potencjał oszczędności energetycznych, jaki kryje się w oświetleniu LED został potwierdzony w sklepach pilotażowych, które zostały całkowicie przestawione na LED. Także pierwsze centra logistyczne – na przykład w Belgii – zostały w całości wyposażone w oświetlenie LED. w 2016 ALDI Portugalia otwiera pierwszy punkt sprzedaży z systemem oświetleniowych LED w zakresie oświetlenia wnętrz - opisuje firma w raporcie dotyczacym zrównoważonego rozwoju.

Spółka ALDI Portugalia uruchomiła w październiku 2015 r. w sklepie w Marinha Grande pierwszą instalację fotowoltaiczną. Po miesiącu jej eksploatacji porównanie stanów liczników wykazało, że pobór prądu z sieci zmniejszył się o 61 procent. W kolejnych ośmiu sklepach w międzyczasie również zostały zainstalowane instalacje fotowoltaiczne. W 2016 r. po uzyskaniu zezwolenia portugalskiego Ministerstwa Gospodarki mają one zostać podłączone do sieci ogólnokrajowej. Ponadto w 2016r.
ALDI Portugalia planuje w ramach projektu pilotażowego stworzenie na parkingu dla klientów jednego ze sklepów stacji ładowania samochodów elektrycznych. Źródłem prądu dla stacji będzie energia fotowoltaiczna.

Nowa koncepcja sklepu firmy to jasne, efektywne energetycznie pomieszczenia
- Nowe sklepy ALDI Nord o średniej powierzchni od 1000 do 1200 metrów kwadratowych zapewniają naszym klientom i pracownikom znacznie więcej miejsca. Okna sięgające do poziomu podłogi wpuszczają dużo światła dziennego, zmniejszając zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie. Tam, gdzie mimo wszystko jest ono niezbędne od 2016 r. używane będą tylko efektywne energetycznie lampy LED. W 2011 r. w Belgii został otwarty pierwszy sklep wyposażony według nowej koncepcji. W skali całej grupy przedsiębiorstw od 2012 r. plany wszystkich nowych sklepów oparte są na nowej koncepcji - czytamy w raporcie.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,39

  • Śr

    1,67

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane