Aldi i Lidl pną się w górę na liście największych sieci w Wielkiej Brytanii

Autor: dlahandlu.pl, za KamCity 4 kwietnia 2018 13:13

Tesco i Morrisons umocniły się na rynku brytyjskim wśród sieci z tzw. „wielkiej czwórki”, rosnąc w ostatnich tygodniach o 2,4 proc. każda. Jednak dyskonty: Aldi i Lidl wciąż pozostają najszybciej rosnącymi sieciami, systematycznie nadrabiając dystans do konkurentów – wynika z danych Kantar Worldpanel, na które powołuje się serwis KamCity.

Najnowsze dane Kantar Worldpanel, dotyczące udziału w rynku spożywczym w okresie 12 tygodni zakończonych 25 marca pokazują, że ogólna sprzedaż artykułów spożywczych w Wielkiej Brytanii wzrosła o 2,5 proc. rok do roku, do 26,5 mld funtów.

Po wzroście sprzedaży o 10,7 proc., Aldi zwiększył swój udział w rynku do 7,3 proc. (rok wcześniej było to 6,8 proc.). Lidl odnotował wzrost sprzedaży o 10,3 proc., osiągając 5,3 proc. udział (rok wcześniej wynosił on 5 proc.).

Jak wynika z danych Kantar Worldpanel, Aldi znajduje się obecnie na piątym miejscu pod względem udziałów rynkowych, a Lidl na ósmym.

- Aldi i Lidl wciąż wprowadzają zamieszanie na rynku. W efekcie ekspansji ich sklepów, 63,5 proc. wszystkich gospodarstw domowych w ciągu ostatnich 12 tygodni odwiedziło przynajmniej jednego z tych sprzedawców detalicznych – ocenia Fraser McKevitt, szef działu sprzedaży detalicznej i konsumentów w Kantar Worldpanel.

Tesco odnotowało wzrost sprzedaży o 2,4 proc., utrzymując udział w rynku na poziomie sprzed roku - 27,6 proc. Morrisons również odnotował wzrost sprzedaży o 2,4 proc., chociaż jego udział w rynku zmniejszył się do 10,4 proc., z 10,5 proc. rok wcześniej.

Udział w rynku Asdy, kolejnej sieci z „wielkiej czwórki”, spadł o 0,2 punktu procentowego do 15,6 proc., pomimo wzrostu o 1,8 proc. Sainsbury's odnotował także spadek udziału w rynku o 0,3 punktu procentowego do 15,8 proc. - pomimo wzrostu sprzedaży o 0,6 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    3,02

  • Min

    2,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane