PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Aldi ma globalny plan modernizacji sklepów. Tylko w najbliższych latach wyda 5 mld euro

Autor: Planet Retail, dlahandlu.pl 3 lipca 2017 13:10

Aldi ma globalny plan modernizacji sklepów. Tylko w najbliższych latach wyda 5 mld euro fot. Aldi

Niemieckie media donoszą, że Aldi Nord przygotowuje największy plan inwestycyjny w historii firmy. Dyskonter wyda ponad 5 mld euro na modernizację swoich sklepów w Niemczech i za granicą. 


Bild am Sonntag, powołując się na wewnętrzne źródła firmy, podaje, że plany te pociągają za sobą inwestycje w wysokości ponad 5 mld euro w ciągu najbliższych kilku lat. Aldi Nord już rozpoczął modernizację kilku z ponad 4.800 sklepów w Europie.

Projekt powinien ruszyć pełną parą już jesienią. Niemiecki media przypominają, że po śmierci twórcy sieci, w rodzinie od pewnego czasu trwa spór o władzę.

Aldi Nord prowadzi swoje sklepy także w Polsce. Jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie. W Niemczech zajmuje pierwsze miejsce wśród sklepów dyskontowych. Grupa zatrudnia ok. 53 000 osób w Niemczech, Belgii, Danii, Francji, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Portugalii i Hiszpanii.

Aldi działalność w Polsce rozpoczął w połowie 2006 roku. Na koniec 2015 roku w naszym kraju funkcjonowało 105 sklepów, a firma zatrudniała 1.160 pracowników.

Przypomnijmy, że od kilku lat firma buduje swoje sklepy w nowoczesnej formie niskiej zabudowy, które posiadają duże przeszklone ściany frontowe. W sklepach znajdują się m.in. działy z pieczywem z własnej piekarni.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane