Aldi na wojnie cenowej

Autor: retailgazette.co.uk 15 lutego 2016 13:01

Aldi rusza z nową falą obniżek cen na brytyjskim rynku w odpowiedzi na konkurencję ze strony sieci Morrisons. Niemiecki dyskonter prowadzi politykę utrzymywania przewagi cenowej w wysokości do 38 proc. w stosunku do Morrisons, który niedawno obniżył ceny jako część inicjatywy "Crunch Morrisons". W ten sposób Aldi chce zdyskredytować konkurenta i przyciągnąć klientów z powrotem do swoich sklepów.

- Nasze przesłanie do klientów jest jasne: nikt nie zagrozi naszej pozycji lidera niskich cen. Sklepy Aldi oferują najniższe ceny w całej Wielkiej Brytanii. Naszą sieć stać na inwestowanie w ceny, mamy wypracowane długoterminowe kontrakty z dostawcami  - powiedział CEO Aldi Matthew Barnes. 

W ostatnich latach Aldi i Lidl konsekwentnie zwiększają udziały w brytyjskim rynku kosztem rywali. Sieci oferują ogromne zniżki, a ich polityka katalizuje "wojnę cenową". Rękawicę próbują podjąć rodzime sieci supermarketów - cenowo chcą się zbliżyć do przeciwników, a mogą to osiągnąć jedynie poprzez obniżanie kosztów.

Według Kantar Worldpanel, w ciągu 12 tygodni do 3 stycznia 2016 r Aldi miał 38-proc. przewagę nad Morrisons jeśli chodzi o średni koszyk zakupowy. W stosunku do Tesco ta przewaga cenowa wyniosła 39 proc., a w stosunku do Adsa - 33 proc. Przewaga nad siecią Waitrose, która znajduje się na drugim biegunie cenowym, wyniosła aż 84 proc. 

W tym roku Aldi chce otworzyć ponad 80 nowych supermarketów w Wielkiej Brytanii i zwiększyć liczbę sklepów do 700. 

Aldi i Lidl pojawiły się w Wielkiej Brytanii 10 lat temu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • herbatnik 2016-02-15 15:30:11

  Niższe ceny = niższa jakość! To ślepa ulica. Fałszowanie herbaty, kawy, pieczywa , nabiału... Wszystko zgodne z "normą" tylko czy ten co tą "normę" zatwierdza chce to badziewie Jeść? NIE. Wybiera inną żywność.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,04

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane