Aldi Nord i Süd znów razem?

Autor: dlahandlu.pl 19 lutego 2018 10:14

Aldi Nord i Süd znów razem? Fot. Shutterstock.com

Niemiecki dyskonter Aldi rozważa ponowne połączenie niezależnych oddziałów Nord i Süd.

Jak wynika z informacji dobrze poinformowanych niemieckich mediów, 16 kierowników spotkało się pod koniec zeszłego roku w związku z ewentualną fuzją. Tajne spotkanie odbyło się w głównym biurze Aldi Süd w Mülheim, a omawiano na nim możliwości współpracy i poprawy efektywności.

Zgodnie z notatkami z posiedzenia z 23 listopada, menedżerowie zgodzili się "rozważyć dalsze kroki organizacyjne we współpracy", w tym ewentualne połączenie obu podmiotów. Wygląda na to, że prawnicy zostali już poproszeni o wypunktowanie kwestii, o które może zapytać Biuro ds. Konkurencji.

Jeśli obie sieci się scalą, zakończyłoby to podział, który trwa od blisko sześćdziesięciu lat. Aldi, skrót od Albrecht Discount, podzielił się w 1961 roku, ponieważ bracia Theo i Karl Albrecht nie zgadzali się w kwestii sprzedaży tytoniu. Obaj poszli własną drogą i podzielili między siebie Niemcy, a także świat. Belgijskie, holenderskie oraz polskie sklepy Aldi są częścią Aldi Nord, placówki w Stanach Zjednoczonych należą do Aldi Süd.

Co ciekawe, obie sieci współpracowały ze sobą zaledwie kilka tygodni temu przy utworzeniu nowej linii produktów marki własnej.

Aktualizacja: Jak podaje portal retaildetail.eu, sieci potwierdziły, że myślą o zacieśnianiu współpracy na niemieckim rynku w zakresie zakupów i marketingu, zaprzeczyły jednak, jakoby miało dojść do fuzji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Wiei 2018-02-19 21:00:56

    Dobry pomysl, bo ten NORD jest slabiutki niestety, a SUD ok

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane