Aldi optymalizuje sieć logistyczną. Sieć realizuje plan inwestycyjny o wartości 600 mln funtów

Autor: www.dlahandlu.pl 26 lutego 2015 11:03

Aldi optymalizuje sieć logistyczną. Sieć realizuje plan inwestycyjny o wartości 600 mln funtów

Brytyjski oddział sieci supermarketów Aldi zdecydował się na wybór systemu PSIglobal. Firma dostarczy oprogramowanie do planowania strategicznego, controllingu i optymalizacji sieci logistycznej. Celem Aldi jest wykorzystanie systemu do zarządzania rozwijającą się siecią dostaw, w szczególności do obsługi procesów transportowych oraz centrów logistycznych na Wyspach Brytyjskich.

Pierwszy sklep Aldi w Wielkiej Brytanii powstał w 1990 r., od tego czasu firma konsekwentnie rozwija swoją obecność na rynku brytyjskim. Sieć jest obecnie w trakcie realizacji dużego programu inwestycyjnego o łącznej wartości 600 mln funtów (761 mln euro), efektem którego będzie otwarcie 550 nowych sklepów do 2022 r. Wraz z rozwojem sieci sprzedaży, Aldi zamierza także ponad dwukrotne zwiększyć liczbę pracowników w Wielkiej Brytanii.

Sieć Aldi zdecydowała się na wybór oprogramowania PSI, by zoptymalizować posiadaną sieć logistyczną i zadania transportowe. Realizowane procesy dotyczą zamówień i dostaw do sklepów na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. PSIglobal zapewnia wsparcie dla procesów decyzyjnych związanych z lokalizowaniem nowych centrów logistycznych, określa optymalny kształt sieci logistycznej i sposób realizacji przepływu towarów.

Firma działa również na terenie Polski. PSI Polska jest centrum wdrożeniowym realizującym projekty dla polskich klientów, rozwija także oprogramowanie dla potrzeb całego koncernu.

Sieć Aldi w  Polsce prowadzi ponad 90 sklepów. Grupa nie zdradza planów inwestycyjnech dotyczacych naszego kraju.

Jak niedawno informowaliśmy, sieć ma 4,8 proc. udziału w brytyjskim rynku handlu FMCG. Obecnie prowadzi 560 placówek w Wielkiej Brytanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • komenos 2015-04-29 03:50:59

  Ciekawy ten plan inwestycyjny, ale może by lepiej zainwestowali w pracowników, bo na forum gowork.pl/opinie_czytaj,2726 trochę się uskarżają.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  7,04

 • Min

  3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane