Aldi wejdzie na rynek convenience. Testowy sklep w przygotowaniu

Autor: dlahandlu.pl 8 grudnia 2017 14:33

Aldi wejdzie na rynek convenience. Testowy sklep w przygotowaniu fot. Shutterstock.com

Aldi Süd wydaje się być gotowy do wdrożenia konceptu convenience na niemieckim rynku. Detalista rozważa stworzenie nowego formatu małego sklepu dla lokalizacji w centrum miasta - donosi Lebensmittel Zeitung, powołując się na anonimowe źródła. Testowy sklep jest już w przygotowaniu i ma zostać otwarty w połowie 2018 roku. Dyskonter ma już prowadzić rozmowy z producentami.

Zdaniem analityków, to dobry moment na wejście Aldiego na rynek sklepów convenience. Kilka ostatnich zmian w strategii niemieckiego pioniera dyskontów pomogło umieścić sieć na dobrej pozycji wyjściowej do takiego kroku. Aldi nie tylko poszerzył asortyment marki własnej o takie artykuły jak kanapki czy wrapy, ale także ma odpiwednie know-how, by poczynić zmiany.

Idąc za przykładem austriackiej firmy Hofer, Aldi Süd zainstalował szafy chłodnicze w swoich sklepach najnowszej generacji. Urządzenia przeznaczone są na przekąski i napoje. Przy wejściu do niektórych punktów sprzedaży detalista zainstalował ekspresy do kawy. Aldi zaczął też odchodzić od sprzedaży opakowań zbiorczych, sprzedając luzem m.in. jabłka czy napoje gazowane. Sieć eksperymentowała także z wydłużonymi godzinami otwarcia, a ostatnio poszerzyła ofertę o kupony na gry losowe (online) - ta kategoria tradycyjnie sprzedawana jest w niemieckich minimarketach. Podjęto również próbę wyszczególnienia marek producentów, które są kluczowe dla tego rodzaju koncepcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    5,00

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8511

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane