PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Aldik: Dzięki nowym otwarciom uzyskamy min. 20 proc. wzrost obrotów

Autor: www.dlahandlu.pl 16 kwietnia 2015 09:25

Aldik: Dzięki nowym otwarciom uzyskamy min. 20 proc. wzrost obrotów Mindaugas Pilkauskas, prezes zarządu sieci Aldik, fot. za vz.lt

Rozwój terytorialny opieramy aktualnie na wzroście organicznym w czterech województwach: lubelskim, mazowieckim, podkarpackim i podlaskim. Koncentrujemy się na miejscowościach od 10.000 mieszkańców. Potencjalne lokalizacje powinny mieć salę sprzedaży od 350 do 1000 mkw. Chociaż rynek jest już mocno nasycony zakładamy, że dzięki otwarciom nowych sklepów uzyskamy min. 20% wzrostu obrotu rocznie. W zależności od sytuacji na rynku i dostępności atrakcyjnych lokalizacji chcielibyśmy otwierać kilkanaście sklepów rocznie - mówi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Mindaugas Pilkauskas, prezes zarządu sieci Aldik.

Oprócz otwierania nowych placówek, sieć realizuje program modernizacji istniejących sklepów.

- Wychodząc naprzeciw ciągle rosnącym wymaganiom konsumentów, do końca roku planujemy zmodernizować kolejne placówki sieci. Mamy jeszcze kilka starszych lokalizacji, które wymagają odnowienia, aby mogły spełniać nasze standardy. Sklepy Aldik po renowacji otrzymują nowoczesny wygląd i zmieniona kolorystykę. Wymianie ulegają m.in. lady tradycyjne, regały na produkty schładzane, zamrażarki, regały na produkty suche. W ladach tradycyjnych obok szerokiej gamy mięsa, wędlin, serów i ciast pojawia się grill, przetwory rybne i garmażerka. Przy wejściu do sklepu stoją regały prasowe a tuż obok lodówki na owoce i warzywa a także wyspa naszego straganu owocowo-warzywnego. Dzięki optymalizacji powierzchni w sklepach oraz dedykowanym strefom produktowym zakupy stają się jeszcze bardziej wygodne i komfortowe. Większa powierzchnia umożliwia lepszą ekspozycję poszczególnych kategorii i pokazanie atrakcyjnego, szerokiego asortymentu, w tym produktów non food, akcji promocyjnych i sezonowych - wyjaśnia prezes.

Firma MAXIMA GRUPĖ została założona w 2007 roku. Kontroluje ona firmy sprzedaży detalicznej na Litwie, Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane