PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Aldik zapłacił 5,14 mln zł za teren pod sklep w Lublinie

Autor: Dziennik Wschodni 22 kwietnia 2010 14:28

Właściciele sieci Aldik kupili dziś od miasta działkę przy ul. Koncertowej. Wraz z supermarketem stanąć ma tu również mała galeria handlowa - podaje Dziennik Wschodni.

To ma być największy z działających w mieście Aldików. - Chcemy zbudować obiekt o charakterze ponadosiedlowym - zapowiada Jerzy Bartoszek z lubelskiej spółki, która jest właścicielem sieci supermarketów. - Wstępna koncepcja zakłada budowę jednopiętrowego budynku. Chcielibyśmy jego część wypełnić różnymi usługami.

Na parterze nowego gmachu znaleźć ma się klasyczny supermarket Aldik. - Jak inne nasze sklepy mający około 1,5 tys. mkw. powierzchni handlowej - mówi Bartoszek. Resztę mają zająć różni najemcy. Na piętrze mogą się też znaleźć biura.

Wiadomo, że budowa nowego Aldika nie ruszy w tym roku. Wcześniej inwestor musi m.in. zbadać stabilność gruntu, po badaniach opracować projekt i zdobyć fundusze na budowę. Działkę o pow. 2,5 ha przy Koncertowej 4b inwestor kupi za 5,14 mln złotych. Taką kwotę wylicytował w przetargu.

Do walki o ziemię, której cenę wywoławczą magistrat ustalił na 4,1 mln zł stanęły też dwie inne firmy. Warszawska spółka Bart zatrzymała się przy kwocie 4,5 mln zł, zaś Lidl nie chciał dać więcej, niż 5,1 mln zł.

Było to drugie podejście do sprzedaży tej nieruchomości. W styczniowym przetargu nie było na nią chętnych, więc Ratusz obniżył cenę wywoławczą ustaloną pierwotnie na poziomie 5,8 mln zł.

Aldik to sieć 24 supermarketów, działających w Lublinie i okolicach.  Sklepy sieci obsługuje centrum dystrybucyjne, zlokalizowane w Niedrzwicy Dużej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • alpro 2010-04-24 14:56:26

  a już myślałem, ze jakaś nowa sieć sklepów z Danii : Ali DK, a to tylko czeski błąd

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane