Alfred Bujara: Podatek powinien być uzależniony nie od wielkości sklepów, ale od obrotów

Autor: solidarnosckatowice.pl 20 listopada 2015 10:38

Alfred Bujara: Podatek powinien być uzależniony nie od wielkości sklepów, ale od obrotów fot. Żelazna Studio

W ocenie Alfreda Bujary, przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność, wprowadzenie podatku dochodowego dla wielkopowierzchniowych sieci handlowych jest dobrym rozwiązaniem. Jednak szczegóły propozycji przedstawianych przez polityków wymagają dopracowania - czytamy na stronie solidarnosckatowice.pl

- Zarówno w ocenie handlowej Solidarności, jak i organizacji zrzeszających pracodawców polskiego handlu detalicznego błędem jest wprowadzenie kryterium wielkości powierzchni placówki handlowej, jako decydujące o tym, kto ma płacić nowy podatek. Jeśli będzie to rzeczywiście 250 mkw wiele polskich sklepów, które uczciwie płacą podatki w naszym kraju po prostu splajtuje - tłumaczy przewodniczący.

Podobne zastrzeżenia handlowej „S” budzi pomysł Ruchu Kukiz' 15 dotyczący podatku katastralnego dla galerii handlowych. - Trzeba pamiętać, że tam działają nie tylko markety spożywcze, ale również butiki odzieżowe i inne niewielkie placówki handlowe, które zatrudniają w skali kraju kilkadziesiąt tysięcy osób. Tego typu sklepy nie stanowią konkurencji dla osiedlowych sklepików, a wyprowadzka na obrzeża miast będzie miała dla nich fatalne skutki - wskazuje Bujara.

Handlowa Solidarność wspólnie z Polską Izbą Handlu, Kongregacją Przemysłowo-Handlową i innymi organizacjami zrzeszającymi polskich pracodawców z branży handlowej opracowuje własne propozycje dotyczące opodatkowania sieci handlowych. - Postulujemy, aby podatek był uzależniony nie od wielkości sklepów, ale od obrotów - mówi Alfred Bujara.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • prosty 2015-11-23 23:13:53

  Bo prawda jest taka że jeśli już wprowadzają podatek, to powinien on dotyczyć wszystkich bez wyjątku. o!

 • polscy handlowcy 2015-11-22 21:41:38

  Już raz PiS chciało pomóc w utrzymaniu polskiego handlu i skończyło się na zniszczeniu tego handlu.

  Ustawa która miała powstrzymać rozwój wielkopowierzchniowych hipermarketów pomogła w rozwoju dyskontów, wystarczy spojrzeć w jakim tempie rosła np Biedronka po 2007 roku.

  Bardzo dziękujemy za tą "pomoc".

 • brasil 2015-11-22 18:30:35

  haha z pewnością ktoś się pomylił :D Gorzej ze takie pomyłki mogą wejść temu komuś w krew ;)

ZOBACZ WSZYSTKIE (12)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,94

 • Min

  9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane