Alibaba.com inwestuje w innowacyjny projekt

Autor: Reatil Detail 8 maja 2015 14:37

Chiński gigant branży e-commerce Alibaba.com po cichu zainwestował w start-upową spółkę Jet.com, która wkrótce zamierza podbić amerykański rynek handlu internetowego - informuje "Retail Detail".

Jet.com to firma, która pod względem modelu biznesowego chce przypominać sieć handlową Costco - z tą różnicą, że działać będzie w internecie. Costco to największa w USA sieć sklepów magazynowych dostępnych na zasadzie przywileju członkowskiego.

Również Jet.com funkcjonować będzie w modelu "klubu zakupowego", opierającego się na zasadzie "dla przyjaciół i dla rodziny". Klienci platformy, która pośredniczyć będzie między sprzedawcą a klientem, przez trzy pierwsze miesiące od momentu dołączenia do serwisu będą mogli z niego korzystać za darmo, a następnie przyjdzie im zapłacić 49,99 dol. za każdy kolejny rok. Dzięki tej opłacie, ceny produktów w Jet.com mają być - wedle zapowiedzi - niższe o ok. 10-15 proc., niż u konkurencji na czele z Amazonem.

W ofercie Jet.com znaleźć będzie można elektronikę, książki, ubrania, sprzęt sportowy, artykuły dla dzieci oraz inne produkty.

Jet.com wciąż jest na etapie pozyskiwania inwestorów. Jak zauważa "Retail Detail", aktualnie nie wiadomo, jak wiele chiński Alibaba zainwestował w ten start-up oraz na jakich warunkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane