Alibaba ma szansę zdominować handel transgraniczny

Autor: pr 3 listopada 2015 11:59

Serwis Alibaba poinformował o swoich planach europejskiej ekspansji. Firma zakomunikowała o rozbudowie biura w Londynie, które ma stać się europejską centralą spółki. Alibaba ma także w planach utworzenie placówki w Mediolanie.

Firma wyznaczyła w tym celu dyrektorów zarządzających w obu siedzibach – Amee Chande obejmie kierownictwo w Wielkiej Brytanii, a Rodrigo Cipriani Foresio we Włoszech. Grupa zaznaczyła, że „utworzenie siedzib spółki w Europie oraz powołanie dwóch doświadczonych osób na stanowiska kierownicze stanowi ważny krok w kierunku realizacji ambicji globalnej ekspansji Alibaby". Jak czytamy w oświadczeniu, „w najbliższych miesiącach Alibaba rozszerzy swoją obecność w Europie tworząc nowe biura także we Francji i Niemczech". Firma poinformowała, że jej przychody za Q3 2015 wynosiły 3,488 mld dolarów, co stanowi wzrost o 32% rok do roku. Wartość całkowitego wolumenu towarów sprzedanych w trzecim kwartale osiągnęła poziom 112 mld dolarów i zwiększyła się o 28% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

- Europejski rynek e-handlu jest bez wątpienia łakomym kąskiem dla wszystkich kluczowych światowych graczy. Z drugiej strony należy pamiętać, że e-konsumenci w Europie są bardzo wymagający zarówno w zakresie oferty online, jak i form oraz terminów dostawy. To dlatego platformy e-commerce chętnie nawiązują partnerstwa z operatorami logistycznymi – tak, jak w przypadku Banzai w Niemczech czy Allegro w Polsce. Wydaje się, że europejska ekspansja Alibaby raczej wzmocni rynek e-commerce i nie zagrozi platformom lokalnym – takim, jak Banzai. Przy tak znaczącej dynamice w tym sektorze lokalni gracze e-commerce mogą z powodzeniem utrzymać swoje udziały w rynku, podczas gdy Alibaba ma szansę zdominować handel transgraniczny - komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    17,99

  • Śr

    15,14

  • Min

    10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane