PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Alibaba zwiększa kontrolę nad logistyką handlu

Autor: wnp.pl 11 lipca 2015 12:14

Chiński gigant e-commerce, Grupa Alibaba, zwiększyła swoje inwestycje i udział w logistyce poprzez inwestycje w operatora pocztowego SingPost.

Chce w ten sposób mieć większą kontrolę nad logistyką handlu detalicznego, magazynowania i dostaw towarów. 

 Po podjęciu w ub. roku 10 proc. udziałów w SingPost, Alibaba ogłosiła obecnie trzy nowe projekty inwestycyjne mające na celu pogłębienie stosunków handlowych z tą spółką.

Zobowiązała się też do zwiększenia w przyszłości korzystania z jej usług w celu „budowania wiodącej platformy logistyki e-commerce do obsługi szybko rosnącego tego handlu w rejonie całej Azji i Pacyfiku i poza nim”. 

Pierwsza inwestycje, wartości ok. 68 mln USD, polega na przejęciu 34 proc. udziałów w spółce zależnej SingPost - Quantium Solutions International (QSI). Świadczy ona usługi logistyczne typu „end-to-end” w 10 państwach azjatyckich i Pacyfiku, a ma stać się także platformą, wykorzystującą lepiej efekty synergii różnych firm grupy.

Druga inwestycja zakłada objęcie przez Grupę Alibaba 107 mln nowych akcji zwykłych SingPost, za kwotę 138,6 mln USD, co będzie stanowiło 5 proc. kapitału zakładowego tej spółki. Tym samym zwiększy udział Alibaby w SingPost do 15 proc.

Trzeci projekt, bliżej nie określony, zakłada „rozwój wspólnych przedsięwzięć strategicznych do dalszej poprawy efektywności SingPost i Alibaba.” Do jego realizacji ma powstać wspólny komitet sterujący.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ekonsulting 2015-07-13 20:57:23

  Aplikacje dla logistyki i spedycji:

  artmetic.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,37

 • Min

  2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane