PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Aligatorowi nie po drodze z Czerwoną Torebką. Sieć udoskonala koncept

Autor: dlahandlu.pl 22 maja 2012 12:52

Sieć sklepów convenience Aligator, należąca do Eko Holdingu, liczy obecnie 33 placówki, z czego 11 zostało otwartych w I kwartale 2012 roku. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będą one otwierane w pasażach Czerwona Torebka, bo okazało się, że lokalizacje te nie spełniają warunków dla sieci convenience.

Jesienią 2011 roku zapowiadano, że w Czerwonych Torebkach powstanie 10 sklepów Aligator. Okazało się, że pasaże powstawały przy większych sklepach spożywczych, np. Biedronkach, bo początkowo w koncepcji nie planowano umieszczenia sklepów spożywczych w samym pasażu. Dlatego po dogłębnej analizie Aligator nie wszedł do pawilonów Czerwonej Torebki. W kwietniu tego rok Czerwona Torebka ogłosiła, że do pasaży wprowadzi własny koncept sklepu convenience - Małpka Express.

Jak mówi wiceprezes Eko Holdingu Robert Orlicz Aligatory to typowe lokalizacje "po drodze", a nie dojazdowe, dlatego szukamy dla nich lokali np. przy przystankach, czy w ciągach pieszych. Tam się sprawdzają.

Jednocześnie firma zapowiada, że nadal testuje dokładny zestaw usług i asortyment, który będzie oferował sklep, tak by pod koniec roku mieć już w pełni wypracowaną koncepcję Aligatora i ruszyć z jego rozwojem. Obecnie Eko Holding wprowadza do tych sklepów świeże kanapki i hot-dogi. Firma planuje też wdrożenie karty lojalnościowej dla tej sieci sklepów. Testy programu lojalnościowego będą prowadzone przez czerwiec-lipiec.

- Chcemy rozwijać tę sieć, bo dochodzenie do rentowności sklepów z logo Aligator to zaledwie 6 miesięcy. Jest to bardzo krótki okres - przyznaje prezes Krzysztof Gradecki. 

Do końca 2012 roku powstanie 12-16 nowych placówek Aligator z rozbudowaną półką alkoholową o powierzchni 80-120 mkw. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane