Alior kupi Meritum Bank, bo ten zbudował silną sieć sprzedaży w marketach Tesco

Autor: gazeta.pl 26 września 2014 10:27

Alior kupi Meritum Bank, bo ten zbudował silną sieć sprzedaży w marketach Tesco

Alior Bank planuje przejąć Meritum Bank, niewielki, lecz nowoczesny bank mający mocne przyczółki w hipermarketach. Negocjacje trwają, a Alior zamierza zamknąć sprawę do 22 października, bo wtedy odbędzie się walne zgromadzenie jego akcjonariuszy, które może uchwalić finansowanie dla transakcji - czytamy w gazeta.pl

Bank Meritum ma w portfelu 2,2 mld zł kredytów, czyli 10 proc. tego, co ma Alior. - Meritum jest teraz pierwszym największym graczem względem sprzedaży kredytów przez pośredników, a Alior drugim. Poza tym Meritum ma bardzo dobry, niestandardowy kanał sprzedaży, jakim jest sieć hipermarketów Tesco - mówi "Wyborczej" Kamil Stolarski z Espirito Santo.

Meritum ma liczącą prawie 200 placówek sieć sprzedaży (w 90 proc. opartą na franczyzie). Ale nie tylko. Ma też bardzo perspektywiczny alians strategiczny z siecią marketów Tesco. W blisko 70 hipermarketach brytyjskiej sieci są punkty Tesco Finance, w których Meritum Bank oferuje karty kredytowe i kredyty konsumenckie. Z punktu widzenia Aliora to wielki atut, bo bank zarządzany przez prezesa Wojciecha Sobieraja sam rozpycha się z centrach handlowych, tworząc sieć placówek Alior Express. Z tego punktu widzenia możliwość wejścia z produktami finansowymi do sieci Tesco może być bardzo kusząca.

Nie jest natomiast pewne, jakie byłyby losy marki Meritum Banku. Nie jest ona tak rozpoznawalna jak Alior, więc prawdopodobnie jej dni są już policzone. Alior nie będzie chciał utrzymywać i wydawać pieniędzy na promocję kolejnej marki - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marcin z Pobitna 2014-09-26 15:23:37

  No i już przekłamanie na samym wstępie. Korekta powinna być a redaktor piszący nie dopytał, nie zgłębił wystarczająco wiedzę do artykułu. Meritum nie zbudował mocnej sieci punktów w sieci Tesco tylko: gdy Tesco powstało i się rozwijało swoje punkty kredytowe otwierał Cetelem. Później był przetarg i Cetelem przegrało z ofertą Lukas-a. Gdy Lukas się sprzedał punkty przejął Meritum lecz oddał je we franczyzę. Systematycznie jak powstawał sklep Tesco to i powstawały punkty kredytowe firmowane po kolejne przez banki. Także kontrowersyjne jest stwierdzenie kto zbudował? Meritum można powiedzieć cwaniacko zbudowało, bo ludzie biorący we franczyze punkty kredytowe wkładali swoją kasę w punkt. A skoleji nie ma możliwości innej otwarcia punktu jak konkretnego banku z jakim Tesco podpisze umowę. POzdrawiam.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,58

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane