Allegro oferuje sprzedawcom zakup wirtualnych Monet

Autor: dlahandlu.pl 18 października 2017 10:28

Allegro oferuje sprzedawcom zakup wirtualnych Monet Fot. Shutterstock.com

Serwis Allegro proponuje sprzedawcom serwisu zakup wirtualnych Monet, dzięki którym mogą wyróżniać swoje oferty za pomocą zniżek na towary. Oferty wyróżnione Monetami są wybierane chętniej o 18 proc., a większe zainteresowanie klientów podbija ofertę w trafności.

Obecnie już ponad milion klientów na Allegro kupuje produkty, za które dostają Monety, zamieniane na rabaty w stosunku 1 Moneta - jeden złoty. Co piąty klient zbierający Monety kupuje tylko przedmioty nimi oznaczone. Oferty z Monetami są lepiej widoczne w serwisie i cieszą się większym zainteresowaniem klientów. Obecnie Monetami wyróżniane są automatycznie oferty Super Sprzedawców.
Program bonusowy Monety działa od początku 2017 roku. Monety otrzymujemy, gdy kupimy produkt oznaczony nimi w serwisie. Można je wymieniać na kupony o wartości 10 lub 20 zł. Kupony można wykorzystać w ciągu 14 dni na zakupy na Allegro o wartości co najmniej 50 zł. Klienci mogą wydawać Monety kupując produkty nie tylko u swoich sprzedawców, ale także u innych.

Sprzedający płacą za Monety, ale należność - 1 złoty za 1 monetę - trzeba zapłacić dopiero, gdy klient kupi produkt wyróżniony Monetami. To sprzedający decyduje o liczbie Monet, jaką wyróżni ofertę. Jeśli ma status Super Sprzedawcy, to wartość monet promocyjnych może wynieść nawet do 50% ceny przedmiotu, nie więcej niż 100 Monet. Dokupione Monety w ofertach Super Sprzedawców dodaje się do już przyznanych wcześniej z tytułu statusu sprzedającego. Pozostali sprzedający mogą przyznać Monety o wartości do 25% ceny przedmiotu, ale nie więcej niż 20 Monet. Jeśli klient odstąpi od transakcji i zwróci towar, wtedy sprzedający nie płaci za Monety, którymi wyróżnił ofertę.

Monety zbierają najbardziej świadomi klienci, którzy kupują częściej i za znacznie wyższe kwoty niż pozostali. Połowa Monet jest wykorzystywana w przeciągu 30 dni od wydania. Klienci zbierający Monety dokonują zakupów bardzo często: z reguły mają 15 dni zakupowych w miesiącu. Przeciętna liczba dni zakupowych dla klientów Allegro to 3 do 4.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane