PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Allegro.pl wprowadzi nowy system rekomendacji

Autor: dlahandlu.pl 29 czerwca 2015 12:18

Allegro.pl wprowadzi nowy system rekomendacji Allegro wprowadza spersonalizowane rekomendacje

Gravity R&D zajmująca się personalizacją ofert rozpoczęła współpracę z Allegro.pl, platformą zakupową w Polsce.

Podczas programu pilotażowego przeprowadzonego w 2014 roku firma Gravity była odpowiedzialna za dostarczenie spersonalizowanych rekomendacji, prezentowanych w wybranych obszarach serwisu, w celu zwiększenia współczynników wartości towarów sprzedanych na platformie (GMV) oraz klikalności (CTR). Znaczny wzrost wyżej wspominanych współczynników wynikający z zastosowania spersonalizowanych rekomendacji doprowadził do podpisania długoterminowej umowy pomiędzy Allegro a Gravity.
„Gdy opracowaliśmy własne rozwiązanie służące do prezentowania rekomendacji, chcieliśmy przetestować jego skuteczność, porównując je z innymi produktami, które są dostępne na rynku. . W oparciu o nabyte doświadczenie postanowiliśmy poszerzyć zakres wykorzystania narzędzia o inne platformy oraz nowe widżety związane z rekomendacją” – mówi Dominik Ryżko, Chief Data Scientist w Grupie Allegro.
Allegro to część południowoafrykańskiej Grupy Naspers, operator internetowych platform zakupowych: Allegro.pl w Polsce, Aukro.ua na Ukrainie, Aukro.cz w Czechach oraz Molotok.ru w Rosji. Allegro.pl jest odwiedzany miesięcznie przez blisko 12,5 mln użytkowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane