Allegro powalczy o niemieckiego klienta, a Amazon o polskiego. Jaki będzie wynik?

Autor: dlahandlu.pl 21 października 2016 12:18

Choć sprzedaż Allegro, może oznaczać nowe rozdanie w branży e-commerce, to warto zwrócić uwagę na fakt, ze jeszcze w czerwcu Allegro ruszyło na podbój niemieckiego rynku. Otwierając się na niemiecki rynek poprzez Allegro.de, platforma aukcyjna sięga po klientów z Niemiec, którzy wydają w sieci rocznie 2,2 tys. euro na osobę, co w porównaniu do polskich 400 euro jest znacznie pokaźniejszą kwotą.

Allegro.de umożliwia powielenie aukcji wystawionej w Polsce, nie pobierając przy tym żadnych dodatkowych opłat, a każdorazowa prowizja od sprzedaży jest identyczna jak w Polsce. Mało tego - portal bezpłatnie przetłumaczy każdą aukcję na język niemiecki i automatycznie przeliczy cenę towaru na euro na podstawie bieżącego kursu. Sprzedawca musi jedynie ustalić cenę wysyłki do Niemiec, a i tu może współpracować z Allegro i skorzystać z usług DHL. Według Allegro, potencjał rynku e-commerce naszych sąsiadów jest nieco większy - roczny wzrost sprzedaży online to 23,1%. Dla porównania, nasz rodzimy rynek rośnie w tempie 18,4%. Za Odrą jednak konkurencja nie śpi - jest choćby Amazon wysyłający swoje produkty w dowolne miejsce w Europie, czy eBay, który w Niemczech ma bardzo silną pozycję. - Obserwujemy zwiększone zainteresowanie klientów monitorowaniem cen na rynku niemieckim, co świadczy o coraz odważniejszych próbach wejścia polskich sklepów na ten rynek. Wiele zależy też od tego jak skutecznie Allegro będzie się promować w Niemczech i ilu kupujących jest w stanie przyciągnąć na swój serwis. - mówi CEO Szpiegomat.pl, Grzegorz Brajewski - Bardzo dobrze, że portal zadbał o zniesienie barier dla polskiego sprzedawcy, który nie zna języka i realiów nowego rynku zbytu.

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy Allegro zmieniło właściciela, Amazon uruchomił polską wersję swojego sklepu. Po przejściu na stronę Amazon.de, wystarczy wybrać polską wersję językową. Amazon.de po polsku to jeszcze nie osobny sklep, ale na pewno znaczący krok w stronę zdobycia polskich klientów. Chociaż Amazon ma wyjątkowo silną pozycję, rodzimi sprzedawcy niekoniecznie są na straconej pozycji. Warto pamiętać o tym, że ceny w Amazon podawane są w euro, co będzie utrudniać zakupy polskim klientom i narażać ich na dodatkowe koszty, związane z przeliczeniami bankowymi na złotówki. Poza tym, jak podaje sklep, dostawa z Amazon będzie trwała dłużej - 3 do 5 dni roboczych - komentuje Grzegorz Brajewski - Nie ulega jednak wątpliwości, że polscy sprzedawcy internetowi powinni przyglądać się temu, co robi Amazon i monitorować ceny, by mieć pewność, że proponowana cena jest w pełni optymalna.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,01

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane