Allegro z dodatkowym zabezpieczeniem za pomocą kodu SMS

Autor: dlahandlu.pl 27 czerwca 2017 12:34

Allegro wprowadza dwustopniowe zabezpieczenie logowania. Od teraz będzie można wykorzystywać telefon komórkowy jako dodatkowe zabezpieczenie konta na Allegro.

Klienci, którzy chcą bardziej zabezpieczyć swoje konto na Allegro mogą wykorzystać do tego telefon
komórkowy. Allegro od teraz umożliwia klientom włączenie dodatkowego zabezpieczenia, polegającego na potwierdzaniu logowania za pomocą kodu SMS.
Dzięki takiemu zabezpieczeniu nawet jeżeli ktoś pozna nasz login i hasło, to nie będzie mógł się
zalogować, bo do tego będzie potrzebny kod, który otrzymamy w wiadomości SMS.
Konto Allegro umożliwia obecnie dostęp do blisko 60 milionów ofert i 100 tysięcy sklepów działających na platformie, a klienci wpisują hasła w wyszukiwarkę ponad miliard razy w miesiącu. Z Allegro korzysta ok 16 milionów klientów miesięcznie.

- Są użytkownicy, logujący się bardzo często, np. 200 razy tygodniowo, jak i tacy, którzy robią to raz na rok. Przeciętnie każdy klient Allegro loguje się 47 razy miesięcznie. Aby uniknąć konieczności podawania kodu SMS przy każdym logowaniu, wystarczy dodać często używane urządzenie (np. domowy komputer, ulubiony smartfon) do listy zaufanych. Podczas logowania na takim urządzeniu nie będzie konieczne podawanie kodu SMS. Obecnie tego rodzaju zabezpieczenia stosowane są w Polsce przede wszystkim w bankowości elektronicznej. W e-commerce w Polsce Allegro jest pionierem - podkreśla sieć.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,40

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane