Allegro zmienia cenniki dla sprzedawców

Autor: bankier.pl 20 lipca 2017 20:05

Allegro opublikowało nowe zasady naliczania opłat i prowizji. Zmiany dotkną szczególnie tych sprzedawców, których oferty wiszą w serwisie dłużej i dodatkowo są wyróżniane. Sklepy nie są zadowolone ze zmian i obawiają się wysokich kosztów promocji ofert - podaje bankier.pl

Od 1 sierpnia zmienia się sposób naliczania opłat za wystawienie i promowanie ofert w serwisie Allegro.pl. Od przyszłego miesiąca opłaty za promowanie ogłoszeń będą naliczane w 10-dniowych cyklach, a 14-dniowy termin wystawienia zostanie zastąpiony 20-dniowym dla opcji „kup teraz” i 10-dniowym dla licytacji – poinformowało Allegro we wtorek 18 lipca. – Wyróżnione oferty w modelu sklepowym stanowią 1,2 proc. wszystkich ofert wystawionych w serwisie w ciągu ostatnich 30 dni – zapewnia w rozmowie z Bankier.pl Michał Bonarowski z biura prasowego Grupy Allegro.

Sprzedawcy nie są zadowoleni. Zaraz po tym, jak Allegro napisało w komunikacie, „zmiany wpłyną na nasze cenniki”, niektórzy z prowadzących internetowe sklepy wyliczyli, że przy ich obrotach koszty sprzedaży na Allegro wzrosną o 250 procent.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane