Allegro zmienia system komentarzy

Autor: dlahandlu.pl 11 stycznia 2017 12:11


Od 25 stycznia 2017 roku Allegro rozpocznie wprowadzanie zmian w systemie
komentarzy do transakcji. Oceniać będą tylko kupujący i skrócony zostanie okres
zbierania ocen oraz znikną oceny neutralne.

Jest to ważny element  procesu transformacji Allegro od popularnego serwisu aukcyjnego do największej  profesjonalnej platformy nowoczesnego handlu w polskim Internecie.

Ocenę transakcji będą mogli wystawić tylko  kupujący, a nie jak obecnie kupujący i sprzedający. W przypadku negatywnego komentarza sprzedający będzie mógł skorzystać z opcji odpowiedzi, jak ma to  miejsce teraz. Odpowiedź na komentarz będzie widoczna w serwisie. Od kwietnia  2017 ocenę będzie mógł wystawić tylko kupujący, który dokonał pełnej aktywacji konta na Allegro. Jeśli kupujący wystawi błędny lub naruszający zasady komentarz - będzie możliwość jego poprawy lub usunięcia, tak jak odbywa się to obecnie. Dla  równowagi Allegro planuje też wprowadzenie mechanizmu chroniącego  Sprzedających przed ocenami nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości.
Ocena transakcji  będzie obejmowała okres krótszy niż obecnie. Informacja o jakości sprzedawcy
wyświetlana przy nazwie sprzedawcy obejmować będzie 12 ostatnich miesięcy, a nie  jak dotychczas cały okres historii konta. Jest to też ważne dla sprzedających, którzy poprawili jakość obsługi, mimo  że kiedyś przydarzyły im się problemy.

Po wprowadzeniu powyższych zmian w najbliższej przyszłości planowane są kolejne:
Cząstkowe oceny sprzedaży wystawiane przez kupujących staną się  widoczne dla sprzedających. Obecnie cząstkowe oceny sprzedaży (zgodność  przedmiotu z opisem; kontakt ze sprzedających; czas realizacji zamówienia,  koszt wysyłki) nie są widoczne dla sprzedających. Sygnalizowali oni, że przez  to trudno jest wywnioskować, które obszary obsługi klienta wymagają  poprawy, a które są na wysokim poziomie.
Do 90 dni skróci się czas na wystawienie oceny o transakcji; gdy czas na  wystawienie komentarza będzie dobiegał końca, kupujący otrzymają przypomnienie.
W drugiej połowie 2017 zostanie wprowadzone rozwiązanie, w którym system będzie powiadamiać sprzedawcę, kiedy jego wskaźniki jakości się pogorszą. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,79

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane