Allegro zmienia wygląd ofert

Autor: dlahandlu.pl 23 lutego 2017 17:51

Allegro zmienia wygląd ofert Fot. materiały prasowe Allegro

Od kwietnia 2017 roku Allegro zacznie zmieniać wygląd ofert na platformie. Czytelniejsze staną się: opis produktu i warunki sprzedaży, takie jak dostawa, płatność czy gwarancja. Wprowadzone zostaną także nowe parametry pomagające klientom szybciej odnaleźć pożądany przedmiot. To kolejny krok w stronę profesjonalizacji serwisu i odpowiedź na rosnące zainteresowanie Polaków zakupami na smartfonach i tabletach.

Już dziś blisko połowa ruchu na Allegro pochodzi z urządzeń mobilnych. Zmiany, w których uczestniczyć będzie ponad 100 tysięcy firm handlujących na Allegro, wprowadzane będą etapami, a ich zakończenie planowane jest na 2018 rok.

Nowy sposób prezentacji ofert, który wprowadzi Allegro, powstał w oparciu o wyniki wielu badań przeprowadzanych wśród klientów platformy. Wynika z nich, że 35% kupujących nie znajduje wszystkich istotnych informacji o warunkach oferty np. gwarancji czy zwrocie, a 38% ma trudności z wyborem produktu.

- Znamy potrzeby naszych klientów i wiemy, jak ważne jest dla nich poczucie dokonania dobrego wyboru. W efekcie wprowadzanych zmian kupujący nie tylko otrzymają kompleksowe informacje na temat produktu, ale przede wszystkim będą mogli łatwo porównać warunki interesujących ich ofert i dokonać zakupu, niezależnie od urządzenia z jakiego korzystają czy miejsca, w którym przebywają - mówi Piotr Szybiak, CTO i członek zarządu Allegro. - Allegro przeszło długą drogę: od popularnego serwisu aukcyjnego do profesjonalnej platformy handlowej. Nowy opis oferty to kolejny element tej transformacji. Wiemy, że wiele pracy czeka firmy handlujące na naszej platformie, dlatego zmiana będzie wprowadzana etapami i potrwa rok - dodaje.

Od kwietnia br. sprzedający będą mogli korzystać z edytora, który docelowo zastąpi szablony HTML. Warunki oferty zostaną oddzielone od opisu przedmiotu i znajdą się w odrębnych sekcjach: Dostawa, Płatność, Gwarancja, Reklamacje, Zwroty, O sprzedającym. Te zmiany wpłyną na zwiększenie intuicyjności w użytkowaniu platformy - kupujący znajdzie interesujące go informacje zawsze w tym samym miejscu, co ułatwi wybór najkorzystniejszej dla niego oferty.

Nowy edytor pozwoli stworzyć czytelne, dopasowane do urządzeń mobilnych opisy przedmiotów. Dzięki temu na każdym urządzeniu kupujący zobaczy ten sam opis oferty.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie większej liczby obowiązkowych parametrów. To pozwoli kupującym łatwiej znaleźć przedmiot i porównać go z innymi ofertami.

Do każdej oferty będzie można dodać 8 zdjęć (wyjątek dotyczy wybranych kategorii: Samochody, Motory i quady oraz Nieruchomości, gdzie z uwagi na specyfikę oferowanych produktów, liczba zdjęć będzie wynosić 16). Wszystkie zdjęcia w galerii i w opisie będą przechowywane na serwerach Allegro. Serwis dąży do tego, aby wszystkie strony szyfrowane były protokołem https, co zapewni większe bezpieczeństwo użytkownikom. Ponadto, zdjęcia będą musiały spełniać nowe standardy. Obok zdjęć, w ofercie będzie można zamieścić film (z YouTube lub Vimeo), a także dodać załączniki pdf np. certyfikaty czy schematy działania. 
Od lipca br. w opisach oferty pojawią się także informacje na temat punktów odbioru osobistego (jednego lub kilku) wraz z adresem, o ile sprzedający taką opcję udostępni.

Sprzedającym Allegro chce ułatwić zarządzanie ofertami - w planach jest możliwość zatrzymywania i wznawiania swoich ofert, bez utraty ich popularności. W kilkumiesięcznej perspektywie pojawi się darmowe dodawanie zdjęć do oferty oraz darmowe wystawianie ofert dla kont firma.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Małgo 2017-02-24 12:14:26  Informacja o tych zmianach wyciekła już przed 20 lutym m.in. w grupie Zjednoczeni Sprzedawcy na FB.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,31

 • Śr

  5,76

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane