PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Alma Market oczekuje 20 proc. wzrostu przychodów, chce wprowadzić nową markę własną

Autor: PAP 16 lutego 2012 15:31

Alma Market oczekuje 20 proc. wzrostu przychodów, chce wprowadzić nową markę własną

W tym roku przychody mogą wzrosnąć o około 20 proc. rdr. Sieć może się powiększyć o co najmniej cztery nowe placówki, a nakłady inwestycyjne wyniosą do 15 mln zł. We wrześniu spółka chce wprowadzić na rynek nową markę własną - powiedział w rozmowie z PAP Jerzy Mazgaj, prezes Alma Market.

- Ubiegły rok był dobry, znacznie lepszy niż poprzedni. Na poziomie jednostki będziemy mieć bardzo dobry wynik. Te markety, które nie przynosiły nam zysków, dochodzą do rentowności. W tym roku większość z nich powinna przekroczyć próg rentowności" - powiedział prezes.
"W 2011 roku zdecydowanie wyszliśmy na plus na poziomie jednostkowym i skonsolidowanym, a przychody w sieci Alma wzrosły ok. 8 proc. rdr"

- Myślę, że w tym roku otworzymy co najmniej cztery sklepy, na pewno w Warszawie, w Krakowie, w Gdyni. Dzięki posiadanemu doświadczeniu w zakresie rozwoju sieci, systematycznie obniżamy koszt poszczególnych inwestycji - dodał prezes.

Poinformował również, że na wrzesień planowane jest wprowadzenie nowej marki własnej.- Na razie nie planujemy oddzielnej sieci, podobnie jak w Krakowskim Kredensie na początku będą to stoiska w sklepach - dodał.

Rozwijać ma się także sprzedaż internetowa.- W ubiegłym roku przychody ze sprzedaży internetowej wyniosły trochę mniej niż 50 mln zł. Otworzyliśmy w Warszawie duże centrum logistyczno-dystrybucyjne, zakładamy w tym roku blisko 50 proc. wzrost sprzedaży, myślę, że do ok. 70 mln zł - powiedział prezes.

W grudniu 2011 roku Alma Market dokonała lease back nieruchomości w Nowym Targu. Jej spółka zależna podpisała ze spółką Dabvest umowę sprzedaży nieruchomości w Nowym Targu za kwotę 37,2 mln zł netto. Alma Market będzie wynajmować tę nieruchomość przez 15 lat płacąc 48,6 mln zł netto.
- Będziemy chcieli się rozwijać w oparciu o fundusz nieruchomościowy, gdzie byłaby zgromadzona część naszych nieruchomości operacyjnych. W funduszu mielibyśmy np. 10 proc. udział, nabywalibyśmy nieruchomości, Alma by je adoptowała, a właścicielem byłby fundusz. Do niego wniesione byłyby też dotychczasowe nieruchomości. Jest kilku zainteresowanych utworzeniem takiego funduszu - powiedział Mazgaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane