Alma Market otworzy w tym roku 8 delikatesów

Autor: PAP 21 marca 2013 09:51

Alma Market planuje w 2013 roku otwarcie łącznie do ośmiu sklepów Delikatesy Alma, głównie w aglomeracji warszawskiej, Trójmieście i Krakowie. Nakłady inwestycyjne nie przekroczą 25 mln zł. Na rozwój sieci Krakowski Kredens spółka przeznaczy ok. 3,6 mln zł.

Spółka podała, że dwa sklepy rozpoczęły już działalność handlową w marcu 2013 roku.

Na wynajem części z tych lokali spółka posiada już podpisane umowy najmu, a co do wynajmu pozostałych prowadzone są aktualnie negocjacje. Decyzje o otwarciu Delikatesów Alma w tych lokalizacjach uzależnione są od możliwości uzyskania satysfakcjonujących warunków umownych" - napisano.

Alma Market podała, że wysokość nakładów inwestycyjnych na 2013 rok uzależniona jest od ilości przyjętych do realizacji projektów.

"Szacuje się, że maksymalna kwota wydatków inwestycyjnych na wszystkie projekty nie przekroczy 25 mln zł. Planuje się, że sfinansowanie tych inwestycji nastąpi w oparciu o środki własne oraz kapitał dłużny" - poinformowała spółka.

Spółka podała też, Krakowski Kredens planuje otworzyć w 2013 roku do 10 nowych sklepów, a nakłady inwestycyjne na ten cel powinny wynieść około 3,6 mln zł.

Plany inwestycyjne na 2012 rok zakładały otwarcie czterech nowych obiektów handlowych Delikatesy Alma. Uruchomione zostały jednak tylko dwa obiekty w Krakowie i Gdyni, a otwarcia dwóch pozostałych zostały przesunięte na koniec I kwartału 2013 roku z uwagi na zmianę planowanych terminów przekazania tych lokali do adaptacji przez inwestorów. W listopadzie 2012 roku Alma Market otworzyła również w centrum Warszawy sklep pod nowym brandem Food&Joy.

Na nabycie wszystkich rzeczowych aktywów trwałych w 2012 roku Alma Market wydała 16,4 mln zł.

Krakowski Kredens w ubiegłym roku otworzył 5 nowych sklepów w Łodzi, Kielcach, Żyrardowie, Łomiankach i Bielsku-Białej oraz zamienił dwa stoiska na sklepy w centrach handlowych w Bielsku-Białej i Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,04

  • Min

    3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane