PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Alma Market przeznaczy kilkanaście mln zł na rozwój sieci sklepów Alma i Krakowski Kredens

Autor: PAP 21 marca 2012 10:53

Alma Market przeznaczy kilkanaście mln zł na rozwój sieci sklepów Alma i Krakowski Kredens

Alma Market planuje w 2012 roku otwarcie czterech nowych obiektów handlowych zlokalizowanych w Gdyni, Krakowie, Warszawie i na terenie aglomeracji warszawskiej. Nakłady inwestycyjne związane z otwarciem tych obiektów nie przekroczą 15 mln zł - poinformowała spółka w komentarzu do wyników.

Alma Market zamierza sfinansować te nakłady w oparciu o środki własne oraz kapitał odsetkowy. Przewiduje się, że udział kapitału odsetkowego w realizacji poszczególnych projektów powinien stanowić najwyżej 80 proc. nakładów inwestycyjnych, stąd zadłużenie netto na koniec 2012 roku z tytułu posiadanych kredytów zdecydowanie się obniży, ze względu na spłacane systematycznie kredyty wcześniej zaciągnięte przez spółkę.

Poza inwestycjami związanymi z rozwojem sieci handlowej Alma Market planuje również inwestycje odtworzeniowe i modernizacyjne, których wartość nie powinna przekroczyć 2 mln zł.

Z kolei spółka zależna Almy Market, Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska, przeznaczy ok. 2-3 mln zł na uruchomienie około 6-10 obiektów handlowych. Środki finansowe na pokrycie nakładów inwestycyjnych związanych z uruchomieniem tych lokalizacji pochodzić będą z wypracowanych przez spółkę nadwyżek finansowych oraz z kredytów bankowych, a proporcje tych udziałów zależne będą od ilości przyjętych do realizacji projektów.

"Otwieranie kolejnych małych sklepów będzie miało miejsce wyłącznie w najlepszych lokalizacjach. (...) Spółka rozwija sieć swoich małych sklepów (w granicach 40 - 80 mkw.) w galeriach handlowych i innych prestiżowych lokalizacjach" - napisano w komentarzu.

Krakowski Kredens to sieć sklepów premium z tradycyjną żywnością. Obecnie sieć liczy ok. 40 sklepów firmowych. Produkty sprzedawane są także na stoiskach shop-in-shop w Delikatesach Alma. Spółka informowała wcześniej, że docelowo sieć ma liczyć ponad 100 placówek w największych polskich miastach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • dostawca 2012-03-21 11:13:45

  Spłacają kredyt czytaj znowu nie będą płacić w terminie za dostawy .

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane