PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Alma Market w I półroczu 2010 r. nadal ze stratą netto

Autor: dlahandlu.pl 29 sierpnia 2010 21:00

W pierwszym półroczu Alma Market miała 581 mln zł przychodów wobec 478 mln zł przed rokiem. W tym okresie strata netto grupy wyniosła 8,7 mln zł wobec 18,1 mln zł straty netto w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jak poinformował zarząd spółki Alma Market w porównaniu do analogicznego półrocza roku ubiegłego zarówno spółka dominująca Alma Market, jak i cała grupa kapitałowa osiągnęła znaczący wzrost przychodów ze sprzedaży. Związane jest to przede wszystkim z przyrostem sprzedaży w obiektach handlowych spółki dominującej, zwłaszcza w tych otwartych po 2007 roku, gdzie dynamika przyrostu jest bardzo wysoka.

W obiektach handlowych należących do Almy Market, które nadal przynoszą stratę operacyjną, prowadzone są cały czas intensywne działania mające stymulować sprzedaż i poprawę rentowności.

Przeczytaj także:

W I półroczu 2010 r. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego spółka dominująca zwiększyła przychody ze sprzedaży o 17%. Analogiczny wzrost dla obiektów porównywalnych wyniósł 9% wobec spadku sprzedaży towarów żywnościowych dla całego rynku sprzedaży detalicznej w I półroczu 2010 roku do analogicznego okresu roku ubiegłego (dane GUS).

Wskaźnik marży brutto na sprzedaży towarów zrealizowanej w I półroczu 2010 roku wzrósł w stosunku do wartości wskaźnika za okres I półrocza roku ubiegłego o 1,1%.

Korzystny wpływ na wyniki spółki dominującej w I półroczu bieżącego roku miał również znacznie wolniejszy przyrost kosztów sprzedaży i marketingu oraz kosztów ogólnych zarządu w stosunku do osiągniętej w tym okresie dynamiki przyrostu przychodów ze sprzedaży.

Czynnikiem okresowo negatywnie oddziałującym na wyniki spółki są straty operacyjne generowane przez obiekty uruchomione w latach 2008-2009, których rentowność operacyjna jest w fazie wzrostu. Wyhamowanie procesu inwestycyjnego dodatkowo zmniejszło siłę ujemnego oddziaływania nowych obiektów na wynik operacyjny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane