Alma Market z wnioskiem o upadłość likwidacyjną

Autor: www.dlahandlu.pl 13 lutego 2017 18:21

Alma Market z wnioskiem o upadłość likwidacyjną fot. materiały prasowe Alma Market

Alma Market S.A. w restrukturyzacji poinformowała, że w związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego, spółka podjęła decyzję o sporządzeniu wniosku o upadłość obejmującą likwidację majątku.

13 lutego spółka dowiedziała się, że Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia wydał 10 lutego 2017 roku postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego. Postanowienie nie jest prawomocne. 

Przypomnijmy, że kilka dni temu Tomasz Żarnecki zwiększył łączne zaangażowanie w spółkę do poziomu 40,86 proc. całkowitej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu oraz 49, 87 proc. kapitału zakładowego spółki.

Alma Market złożyła w sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego we wrześniu 2016 r.

- Zarząd Alma Market S.A. informuje, że w dniu 5 września 2016 r. podjął decyzję o przystąpieniu do sporządzania wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego (...) Powyższa decyzja podyktowana została potrzebą ochrony praw i interesów spółki oraz akcjonariuszy. Spółka podjęła decyzję o konieczności podjęcia istotnych działań restrukturyzacyjnych, zmierzających do poprawy sytuacji finansowej spółki i uniknięcia ogłoszenia upadłości - podała wtedy spółka w komunikacie giełdowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,56

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane