PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Alma Market zalicza ubiegły rok do udanych

Autor: www.dlahandlu.pl 21 marca 2014 09:08

Alma Market zalicza ubiegły rok do udanych

GK Alma Market zanotowała w 2013 roku obroty na poziomie 1,6 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 7,7 proc. w stosunku do oprzedniego roku, a uzyskany skonsolidowany zysk netto przypadający Akcjonariuszom Alma Market SA wyniósł 5,7 tys. zł.

- 2013 rok w grupie kapitałowej Alma Market SA, był kolejnym udanym rokiem. Obroty Grupy osiągnęły poziom 1622,0 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 7,7 proc. w stosunku do poprzedniego roku, a uzyskany skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom wyniósł 5735 tys. zł. Wyniki Grupy Kapitałowej należy ocenić pozytywnie w kontekście nastrojów panujących na rynkach. W 2013 roku Grupa Kapitałowa osiągnęła wzrost wyniku finansowego netto względem roku poprzedzającego oraz zdecydowanie lepszy zysk netto przypadający na akcjonariuszy Alma Market SA. W rezultacie 2013 rok zakończony został pozytywnie i z dobrymi perspektywami na przyszłość. W sytuacji wzrostu kosztów związanych z otwarciem 9 nowych obiektów, wygenerowany przez spółkę dominującą zysk netto za 2013 rok w wysokości 6,6 mln zł jest bardzo zadowalający. Istotny wpływ na sprzedaż i zysk Grupy Kapitałowej miały wyniki osiągnięte przez Krakchemia SA w 2013 roku. Spółka ta zrealizowała roczny zysk netto na poziomie 9,0 mln zł. Spółka odnotowała także rekordową sprzedaż, przy nieco niższych niż ubiegłoroczne marżach. Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA osiągnęła dobrą rentowność i otworzyła w 2013 roku 6 nowych sklepów. Krakowski Kredens to 44 niezależne sklepy, a także obiekty handlowe w modelu shop – in – shop we wszystkich Delikatesach Alma. Alma Development Sp. z o.o. nie wywierała istotnego wpływu na wyniki z działalności operacyjnej Grupy, pomijając swój udział ze względu na posiadane nieruchomości, których wartość wpływa na wycenę zarówno posiadanych nieruchomości inwestycyjnych, jak i aktywów trwałych Grupy Kapitałowej. Paradise Group Sp. z o.o., wykazała nieznaczną stratę netto w wysokości 800 tysięcy złotych, którą częściowo uzasadnić można zamknięciem jednego obiektu handlowego. Pozostałe spółki zależne wypracowały zakładane wyniki finansowe - komentuje Jerzy Mazgaj, prezes spółki.

Alma Market osiągnęła w ubiegłym roku 1,6 mld zł mld zł przychodów ze sprzedaży (1,5 mln zł w 2012 r.)  i 10,5 mln zł zysku netto (w porównaniu do 10 mln zł w 2012 r.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane