Alma Market zamknęła 3 sklepy, w tym 2 Food&Joy

Autor: www.dlahandlu.pl 20 listopada 2015 10:22

Alma Market w pierwszym półroczu 2015 r. rozpoczęła proces zamykania nierentownych sklepów. Do tej pory zamknięto 6 placówek.

Alma Market od początku 2015 roku uruchomiła cztery obiekty handlowe zlokalizowane w Lublinie (otwarcie miało miejsce w I kwartale 2015 roku), Gdańsku przy ulicy Droszyńskiego (III kwartał) oraz dwa sklepy w Warszawie: Plac Vogla w Wilanowie i Galeria Ferio-Wawer (IV kwartał). Przyjęte przez Alma Market S.A. plany inwestycyjne na 2015 rok zakładały otwarcie pięciu sklepów. Jeden z zakładanych obiektów zlokalizowany w Łodzi zostanie odebrany z końcem tego roku, jednak z przyczyn niezależnych od spółki otwarcie zostało przesunięte na I kwartał 2016 roku.

W sierpniu 2015 roku w Bochni w ramach poszerzania skali działalności został uruchomiony pierwszy sklep franczyzowy pod marką Alma Smart przy współpracy ze znanymi przedsiębiorcami z tego miasta. Alma Market S.A. planuje otwieranie nowych sklepów tego typu o powierzchni ok. 200-450 mkw. w centrach miast oraz na osiedlach mieszkaniowych zapraszając do współpracy przedsiębiorców i ludzi chętnych do prowadzenia własnego biznesu z Alma Market S.A.
Spółka nie wyklucza również rozwoju poprzez przejęcia obiektów lub grup obiektów działających obecnie w ramach konkurencyjnych sieci handlowych, choć w chwili obecnej nie ma istotnych planów w tym zakresie.

Zarząd spółki mając na uwadze poprawę rentowności prowadzonej działalności będzie także podejmował decyzje o zamykaniu nierentownych obiektów bądź nie będą przedłużane umowy najmu dla sklepów znajdujących się w lokalizacjach, w których realizowana rentowność sprzedaży jest zbyt niska.

Proces ten został rozpoczęty w pierwszym półroczu 2015 roku, w którym przestały funkcjonować 3 obiekty. W efekcie, w dniu 4 kwietnia 2015 r. zamknięto pierwszy obiekt marki Food&Joy zlokalizowany w Warszawie przy ul. Postępu, natomiast w dniu 31 maja zamknięty został drugi sklep działający pod tym samym szyldem w Warszawie przy ul. Nowy Świat. W dniu 26 czerwca działalność zakończył obiekt Delikatesów Alma zlokalizowany w Poznaniu w Galerii Handlowej City Park.
W obszarze mającym na celu poprawę płynności finansowej zarząd podjął działania zmierzające do sprzedaży części nieruchomości i nieruchomości inwestycyjnych spółki oraz spółek zależnych, a pozyskane w ten sposób środki planuje przeznaczyć na spłatę części zadłużenia kredytowego, na finansowanie aktywów obrotowych oraz cele inwestycyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • klamczuszek 2015-11-20 15:57:50

  Tewu miał już wyjechać po wygranej Dudy

 • herbatnik 2015-11-20 15:12:21

  Słyszałem że jak "PIS wygra" to właściciel ALMY miał wyemigrować... Może jednak wcześniej faktury dostawcą zapłaci... Bo zalega po kilka miesięcy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  3,02

 • Min

  2,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane