Alma Market zamknęła 3 sklepy, w tym 2 Food&Joy

Autor: www.dlahandlu.pl 20 listopada 2015 10:22

Alma Market w pierwszym półroczu 2015 r. rozpoczęła proces zamykania nierentownych sklepów. Do tej pory zamknięto 6 placówek.

Alma Market od początku 2015 roku uruchomiła cztery obiekty handlowe zlokalizowane w Lublinie (otwarcie miało miejsce w I kwartale 2015 roku), Gdańsku przy ulicy Droszyńskiego (III kwartał) oraz dwa sklepy w Warszawie: Plac Vogla w Wilanowie i Galeria Ferio-Wawer (IV kwartał). Przyjęte przez Alma Market S.A. plany inwestycyjne na 2015 rok zakładały otwarcie pięciu sklepów. Jeden z zakładanych obiektów zlokalizowany w Łodzi zostanie odebrany z końcem tego roku, jednak z przyczyn niezależnych od spółki otwarcie zostało przesunięte na I kwartał 2016 roku.

W sierpniu 2015 roku w Bochni w ramach poszerzania skali działalności został uruchomiony pierwszy sklep franczyzowy pod marką Alma Smart przy współpracy ze znanymi przedsiębiorcami z tego miasta. Alma Market S.A. planuje otwieranie nowych sklepów tego typu o powierzchni ok. 200-450 mkw. w centrach miast oraz na osiedlach mieszkaniowych zapraszając do współpracy przedsiębiorców i ludzi chętnych do prowadzenia własnego biznesu z Alma Market S.A.
Spółka nie wyklucza również rozwoju poprzez przejęcia obiektów lub grup obiektów działających obecnie w ramach konkurencyjnych sieci handlowych, choć w chwili obecnej nie ma istotnych planów w tym zakresie.

Zarząd spółki mając na uwadze poprawę rentowności prowadzonej działalności będzie także podejmował decyzje o zamykaniu nierentownych obiektów bądź nie będą przedłużane umowy najmu dla sklepów znajdujących się w lokalizacjach, w których realizowana rentowność sprzedaży jest zbyt niska.

Proces ten został rozpoczęty w pierwszym półroczu 2015 roku, w którym przestały funkcjonować 3 obiekty. W efekcie, w dniu 4 kwietnia 2015 r. zamknięto pierwszy obiekt marki Food&Joy zlokalizowany w Warszawie przy ul. Postępu, natomiast w dniu 31 maja zamknięty został drugi sklep działający pod tym samym szyldem w Warszawie przy ul. Nowy Świat. W dniu 26 czerwca działalność zakończył obiekt Delikatesów Alma zlokalizowany w Poznaniu w Galerii Handlowej City Park.
W obszarze mającym na celu poprawę płynności finansowej zarząd podjął działania zmierzające do sprzedaży części nieruchomości i nieruchomości inwestycyjnych spółki oraz spółek zależnych, a pozyskane w ten sposób środki planuje przeznaczyć na spłatę części zadłużenia kredytowego, na finansowanie aktywów obrotowych oraz cele inwestycyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • klamczuszek 2015-11-20 15:57:50

    Tewu miał już wyjechać po wygranej Dudy

  • herbatnik 2015-11-20 15:12:21

    Słyszałem że jak "PIS wygra" to właściciel ALMY miał wyemigrować... Może jednak wcześniej faktury dostawcą zapłaci... Bo zalega po kilka miesięcy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane