PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Alma zainwestuje w rozwój sieci sklepów i nowy magazyn

Autor: www.dlahandlu.pl 31 sierpnia 2011 09:48

Plany inwestycyjne spółki dominującej Alma Market na 2011 rok zakładały otwarcie czterech nowych obiektów. W siepniu bieżącego roku otwarty został jeden obiekt handlowy w Warszawie, a do końca 2011 roku planuje się jeszcze uruchomienie trzech obiektów, zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie i Szczecinie.

- Nakłady inwestycyjne związane z otwarciem tych obiektów są wyceniane na ok. 17 mln złotych. Około 20 proc. tych nakładów spółka dominująca zamierza sfinansować środkami własnymi, natomiast pozostałą część kapitałem obcym odsetkowym.Planuje się także poniesienie nakładów odtworzeniowych i modernizacyjnych w posiadanych przez spółkę obiektach, których łączna wartość nie powinna jednak przekroczyć 2 mln zł - czytamy w raporcie spółki.


Z uwagi na systematyczny przyrost sprzedaży internetowej, oraz istniejący znaczny potencjał rozwoju tego rynku, spółka zakłada dalsze powiększanie tego kanału dystrybucji i sukcesywny przyrost wolumenu obrotów. Szacuje się, że w 2011 roku przychody ze sprzedaży internetowej wyniosą około 50 mln zł.

Ze względu na wysokie obroty realizowane przez ten kanał dystrybucji w regionie warszawskim, spółka w październiku 2011 roku otworzy w Warszawie magazyn do obsługi sprzedaży internetowej.

Przewiduje się, że koszt realizacji tego projektu inwestycyjnego wyniesie około 2,0 mln zł i zostanie on, podobnie jak pozostałe inwestycje, sfinansowany przy pomocy środków własnych i kapitału obcego.

Spółka przewiduje również w innych miastach sukcesywny rozwój sieci e-delikatesów, jednak w oparciu o istniejącą bazę obiektów handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane