PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Altero, Media Expert i Krakowski Kredens wchodzą do Galerii Jurowieckiej

Property News 2 kwietnia 2015 13:20

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, jako inwestor i zarazem główny wykonawca, realizuje w Białymstoku przy ul. Jurowieckiej budowę obiektu usługowo-handlowego Galeria Jurowiecka z hotelem oraz infrastrukturą towarzyszącą. Otwarcie zaplanowano w październiku 2015 r.

Jak informuje inwestor, prace przy budowie Galerii przebiegają zgodnie z założeniami. Budynek został podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej i wodno-kanalizacyjnej. Na ukończeniu są prace związane z elewacjami. Rozpoczęto prace wykończeniowe części wspólnych budynku, które zakończą się na początku sierpnia. Na przełomie sierpnia i września zakończone zostaną prace związane zagospodarowaniem terenu wokół Galerii oraz budową kładki nad rzeką Białą pomiędzy centrum przesiadkowym przy Al. Piłsudskiego, a terenem Galerii. 


W kwietniu swoje prace wykończeniowe rozpoczynają pierwsi najemcy. Ich prace powinny zakończyć się z końcem września, tak aby całość obiektu była gotowa do otwarcia w październiku.

Otwarcie hotelu marki Ibis Styles dla gości planowane jest na koniec bieżącego roku.

Trwają też roboty związane z budową ulicy Jurowieckiej w Białymstoku, które rozpoczęły się 16 marca. Zakończenie i zgłoszenie do odbioru technicznego przewidziane jest do 30 czerwca bieżącego roku.

Do grona najemców Galerii Jurowieckiej dołączają też kolejne marki. Pierwszy punkt w mieście otworzy na powierzchni 450 mkw. sklep obuwniczy Altero, a także Fitness Calypso, który zajmie powierzchnię 1300 mkw. Oferta z branży RTV AGD będzie dostępna w salonie Media Expert (1000 mkw.). Także Krakowski Kredens będzie pierwszym sklepem tej sieci w Białymstoku.

W sumie w obiekcie znajdzie się około 120 punktów handlowych i usługowych, w tym kino i food court. Trwają negocjacje z najemcami na ostatnie powierzchnie.

Galeria Jurowiecka to śródmiejska galeria handlowo- rozrywkowa powstająca u zbiegu Al. Piłsudskiego, ul. Sienkiewicza i Jurowieckiej w Białymstoku. Obiekt jest złożony z części handlowo-rozrywkowej o powierzchni 25 000 mkw. oraz trzygwiazdkowego hotelu Ibis Styles.

Obiekt zaprojektowała firma Bulak Projekt. Za komercjalizację Galerii S w Siedlcach oraz Galerii Jurowieckiej w Białymstoku odpowiada firma ASPENN.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • adam 2015-04-07 11:37:08

  Panie redaktorze pomylić Media Expert z Media Marktem, to nie kryminał... nie trzeba usuwać komentarzy zwracających uwagę na błąd. wolność słowa...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,19

 • Śr

  3,10

 • Min

  2,48

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane