Alvydas Šustikas zastąpił Neringę Janaviciute na czele Maxima Group

Autor: delfi.lt/dlahandlu.pl 14 maja 2016 20:04

Alvydas Šustikas zastąpił Neringę Janaviciute na czele Maxima Group fot. vz.lt

Od 21 maja na czele Vilniaus Prekyba, spółki kontrolowanej przez Maxima Group, zarządzającej sieciami sklepów w krajach bałtyckich, Polsce i Bułgarii stanie Alvydas Sustikas. Zastąpi on Neringę Janavičiūtė, która opuszcza firmę - podał serwis delfi.lt.

Według słów prezes Raimondy Kizienė nowy menedżer ma przed sobą wiele wyzwań, w tym zwiększenie konkurencyjności poszczególnych sieci, wzmocnienie pozycji na rynkach zagranicznych i kontynuacja wprowadzania nowoczesnego modelu zarządzania przedsiębiorstwem we wszystkich spółkach grupy Maxima.

Alvydas Šustikas w ciągu ostatnich czterech lat pracował dla austriackiego funduszu inwestycyjnego Emsa Capital, zarządzającego Azeri Retail, spółką, która jest właścicielem sieci detalicznej Fresco w Azerbejdżanie. Przedtem pracował przez osiem lat na różnych stanowiskach kierowniczych w sieci handlowej Rimi Litwa.

Alvydas Šustikas jest absolwentem zarządzania przedsiębiorstwem na Politechnice Giedymina w Wilnie i Akademii Detalicznej Ahold w Holandii.

Maxima Group w Polsce jest właścicielem sieci Aldik Nova i Sano przez Milagre Investments Limited. Na czele zarządu Aldik Nova stoi Mindaugas Pilkauskas, zaś spółki Sano Robetras Liudvinavicius.

W radzie nadzorczej Sano zasiada Kasparas Zajankauskas.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane