PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Amaral: Eurocash zaproponował zarządowi Emperii połączenie

Autor: dlahandlu.pl 14 września 2010 08:36

Amaral: Eurocash zaproponował zarządowi Emperii połączenie

Eurocash w odpowiedzi na komunikat Emperii stwierdził, że zaproponował połączenie spółki z Emperia Holding i stworzenie silnego podmiotu na rynku hurtowej dystrybucji, wspierającego rozwój niezależnych sklepów w Polsce.

Eurocash S.A. przedstawił zarządowi Emperia Holding S.A. propozycję połączenia obu spółek. Za 1 akcję Emperii jej
akcjonariusze mogą otrzymać 3,76 akcji nowej emisji Eurocash. Propozycja połączenia jest wiążąca przez dwa tygodnie.

Połączona firma znajdowałaby się wśród największych firm na krajowym rynku handlu produktami FMCG - biorąc pod uwagę zarówno detalistów, jak i hurtowników.
W 2009 r. Eurocash osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 8,9 mld zł (wyniki pro-forma, nieaudytowane, obejmujące również przychody spółki Premium Distributors, przejętej przez Eurocash w sierpniu 2010 r.) Emperia natomiast osiągnęła w tym okresie przychody wynoszące 5,5 mld zł.

- Przedstawiona propozycja jest naturalnym krokiem w realizowanej przez Eurocash strategii rozwoju. Opiera się ona na zapewnieniu konkurencyjności niezależnym sklepom detalicznym w ich walce z dyskontami i hipermarketami. Jednocześnie połączenie spółek
spowoduje uzyskanie wielu korzyści przez akcjonariuszy i partnerów obu firm. Transakcja będzie miała kluczowe znaczenie dla polskiego handlu detalicznego i pozwoli niezależnym sklepom wykorzystać swój potencjał - powiedział Luis Amaral, Prezes Eurocash.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane