PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Amazon notuje 20-proc. wzrost obrotów

www.portalspozywczy.pl 4 listopada 2014 10:22

W trzecim kwartale 2014 r. Amazon zainwestował w kolejne usprawnienia dla klientów i przoduje na światowym rynku sprzedawców internetowych. Jest firmą o największych przychodach w 2013 roku z wynikiem 74 miliardów dolarów. Dla porównania, popularny Alibaba uplasował się dopiero na szóstym miejscu z wynikiem 4 miliardów dolarów przychodu z e-commerce, wyłączając sprzedaż hurtową.

Amerykański gigant zanotował po trzech kwartach 2014 roku wzrost obrotów o 20 proc., do poziomu 20,5 miliardów dolarów, jednak strata w tym okresie zwiększyła się do 437 milionów dolarów, co aż dziesięciokrotnie przewyższa stratę z tego samego okresu roku ubiegłego (41 mln dol).

Dzięki inwestycjom Amazon stał się dla klientów jeszcze bardziej przystępny i łatwy w obsłudze, szczególnie dla subskrybentów Amazon Prime, którzy zyskali wczesny dostęp do specjalnych ofert i na pewien okres dla tych, którzy używają serwisu Amazon Fresh w Brooklynie. Ci drudzy mogli liczyć na darmową dostawę tego samego dnia lub następnego po jego złożeniu.

W ocenie Rafała Brzoski, prezesa Grupy Integer.pl, Amazon konsekwentnie buduje przewagę nad pozostałymi graczami, zarówno na rynku sprzedaży, jak i w sektorze logistycznym. - Jak widać, inwestorzy wybaczają Amazonowi kolejne straty finansowe właśnie dzięki tej szeroko zakrojonej strategii rozwoju wertykalnego - tłumaczy.

Jak dodaje Brzoska, Grupa Integer.pl również ma dalekosiężny plan inwestycyjny realizowany przez międzynarodową spółkę easyPack, której celem jest rozwój sieci Paczkomatów InPost na rynkach zagranicznych. - Tak duże nakłady inwestycyjne faktycznie mogą wpływać na bieżące wyniki finansowe, jednak dają sporą szansę na gigantyczny skok biznesowy w przyszłości. Nie mam wątpliwości, że jest to słuszny kierunek rozwoju naszej innowacyjnej marki „made in Poland" - tłumaczy Rafał Brzoska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane