PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Amazon oferuje 13 zł brutto za godzinę, to więcej niż konkurencja

Autor: gazeta.pl 24 września 2014 09:36

Agencje pracy tymczasowej w Poznaniu nie mogą znaleźć osób do pracy przy produkcji. Stawki, jakie zaoponował Amazon, są wyższe niż oferowane dotąd na podobnych stanowiskach. Firma daje 13 zł brutto za godzinę - czytamy w serwisie gazeta.pl.

Amerykański gigant internetowego handlu w połowie września uruchomił pod Poznaniem swoje pierwsze w Polsce centrum logistyczne. Do końca roku pracę znajdzie w nim tysiąc osób, w tym 700 magazynierów. Już w tej chwili do firmy spłynęło 1,5 tys. aplikacji. Ale gdy Amazon pod koniec lipca ujawnił stawki, jakie chce zaproponować pracownikom - 13 zł brutto za godzinę pracy w Poznaniu i 12,50 zł we Wrocławiu - w sieci wybuchła fala oburzenia, a centra logistyczne przyrównano do obozów pracy dla desperatów - pisze gazeta.pl.

Okazuje się jednak, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Stawki, jakie zaoponował Amazon, są wyższe niż oferowane do tej pory na podobnych stanowiskach przez inne firmy. Dodatkowo proponują bezpłatny transport, posiłki za 1 zł i darmowe ubezpieczenie medyczne. 

Nieoficjalnie agencje pracy tymczasowej przyznają, że w tej chwili dla niewykwalifikowanych pracowników podpoznańskich fabryk i magazynów stawka godzinowa wynosi ok. 10 zł. Do tego zatrudnieni muszą dojechać do miejsca pracy na własny koszt.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Gospodarka głupcze ! 2014-09-25 11:33:46

  3 zł brutto więcej i myślą, że polaczki rzucą się do nowych obozów pracy … qrwa a artykuł zaczyna się od słów „amerykański gigant”. To jak gigant to niech da 20 zł brutto czyli o 100% więcej od Polskich firm …

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,70

 • Śr

  1,25

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane