PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Amazon podjął współpracę z konkurentem

www.portalspozywczy.pl 24 marca 2015 13:27

Amazon w nietypowy sposób postanowił wejść na chiński rynek e-commerce. Zdecydował się na otwarcie sklepu w internetowej platformie Tmall, która należy do koncernu Alibaba - jednego z głównych konkurentów amerykańskiego giganta.

Dzięki współpracy z Tmall, Amazon wchodzi na lukratywny rynek oferując szeroką gamę produktów od importowanej żywności do butów, zabawek i przyborów kuchennych. Wiceprezes chińskiego oddziału Amazon, Niu Yinghua powiedział, że wspólny sklep Amazon i Tmall to działanie mające na celu "rozwój nowych kanałów sprzedaży, przez oferowanie konsumentom Tmall importowanych marek oraz jakości życia wspieranej przez Amazon".

Otwarcie sklepu nastąpi w kwietniu. Amazon będzie posiadał w sprzedaży około 1000 produktów importowanych, w tym wiele od ekskluzywnych dostawców. Zamówienia będą przetwarzane przez własny system Amazona w Chinach, który zapewnia dostawy tego samego lub następnego dnia w ponad 1400 miastach i kantonach, a także do około 5000 punktów click&collect.

- Współpraca Amazona oraz platformy zakupowej Tmall to doskonały przykład partnerstwa dwóch kluczowych konkurentów. Takie działania firm potencjalnie rywalizujących ze sobą stają się obecnie coraz bardziej popularnym trendem nie tylko w branży e-commerce, ale także w innych sektorach. Strategiczne sojusze efektywnie budują przewagę graczy rynkowych, w związku z tym są dużo korzystniejszym rozwiązaniem niż wyniszczająca konkurencja, zwłaszcza cenowa. Coraz więcej podobnych partnerstw będzie odnotowywał również sektor dostaw dla e-commerce - przewiduje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • On 2015-03-24 14:28:06

  Ciekawe, czy Amerykanie będą Chińczykom też dostarczać towar dronami?:-)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,78

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane