Amazon pracuje nad nowymi sklepami stacjonarnymi

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 28 marca 2017 10:14

Amazon ma już w portfolio kilka stacjonarnych obiektów m.in. księgarnie oraz bezgotówkowe supermarkety Amazon Go. Jednak firma nie zamierza na tym poprzestać i pracuje nad kolejnymi sklepami stacjonarnymi.

Jak podaje Retail Detail, Amazon prawdopodobnie pracuje nad sklepem z meblami oraz punktami z artykułami gospodarstwa domowego, które nie są zaprojektowane jako tradycyjny sklep, ale bardziej jako salon wystawowy, pozwalający klientom zobaczyć produkty. Przesyłki miałyby być następnie wysyłane do domu klienta. Cała idea polega na odwołaniu się do pewnej bazy klientów, która w dalszym ciągu chce widzieć towary w prawdziwym życiu, a nie tylko zamówić je online - tak jest właśnie w przypadku mebli.

Amazon chce również korzystać z wielu technologii, takich jak rzeczywistość rozszerzona, aby natychmiast pokazać klientom, czy produkty będą pasować do ich domu. Podobnie jak Apple, gigant online chce uruchomić własną sieć elektroniczną, skupiając się na własnej gamie produktów.

W Seattle, rodzinnym mieście spółki, powstanie nie tylko pierwszy sklep Amazon Go, ale także dwa nowe sklepy w nowej formule, których klienci nie będą musieli opuszczać swoich pojazdów, aby odebrać zakupy online. Firma miała również rzekomo przygotowywać na indyjski rynek sieć supermarketów o nazwie Project Everest. Indie to ogromny rynek, gdzie wciąż dominują sklepy tradycyjne. Według źródeł, tamtejszy rząd popiera planowane inwestycje Amazona.

Analitycy zwracają jednak uwagę, że wiele z wymienionych projektów może nie doczekać się realizacji. Pracownicy firmy są zachęcani do wymyślania nowych rozwiązań, które są następnie sprawdzane pod kątem wykonalności. Sam Amazon jest bardzo ostrożny w ujawnianiu przyszłych inwestycji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,44

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane