PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Amazon rozpoczyna drugi etap rekrutacji pracowników w Polsce

Autor: PAP 16 czerwca 2014 17:06

Amazon rozpoczyna drugi etap rekrutacji pracowników do dwóch nowych centrów logistycznych w Polsce - pod Wrocławiem i pod Poznaniem. Do końca lipca 2014 r. zamierza zatrudnić w każdym centrum 100 pracowników.

Jak poinformował PAP dyrektor operacyjny Amazon na Europę Tim Collins, Amazon rozpoczął rekrutację do swoich dwóch centrów już w styczniu br. Wtedy jednak poszukiwał główne kadry menedżerskiej. Obecny etap rekrutacji, który się rozpoczął, dotyczy zatrudnienia liderów zespołów pracowniczych. Ta faza rekrutacji potrwa do końca lipca br.

Trzeci etap rekrutacji ma potrwać od lipca do grudnia 2014 r. Amazon planuje zatrudnić wówczas w każdym z centrów ponad 700 pracowników na stanowiska produkcyjne związane z pobieraniem, pakowaniem i układaniem towarów.
Zarówno w Bielanach Wrocławskich, jak i w Sadach pod Poznaniem firma chce docelowo stworzyć do 2000 stałych miejsc pracy oraz dodatkowo 3000 dla pracowników tymczasowych w okresie przedświątecznym.
Amerykański koncern planuje otwarcie w Polsce w sumie trzech centrów logistycznych; każde z nich zajmie ok. 95 tys. m kw. Jedno zlokalizowane będzie w Sadach niedaleko Poznania, natomiast dwa pozostałe w Bielanach Wrocławskich w pobliżu stolicy Dolnego Śląska. We wrześniu 2014 r. zostaną uruchomione dwa z nich - podpoznańskie oraz jedno pod Wrocławiem. Drugie podwrocławskie centrum ruszy w 2015 r.
"Polskie centra powstaną, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i moce przerobowe dla dalszego rozwoju naszej firmy. Nie ma zatem planów zamknięcia jakiegokolwiek z pozostałych centrów logistycznych firmy Amazon funkcjonujących w Europie" - twierdzi Collins.
Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi sieć sprzedaży wysyłkowej. Swoją działalność rozpoczęła w 1994 r. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce jego asortyment poszerzył się m.in. o takie artykuły jak: DVD, muzyka, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze i wiele innych. Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, W.Brytanii, Niemczech, we Francji, w Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii. Od sierpnia 2013 r. Amazon jest również internetowym domem aukcyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,53

 • Min

  2,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane